W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowa aranżacja podwórka przy ul. Jezuickiej

Nowa aranżacja podwórka przy ul. Jezuickiej
20.11.202014:29

Do miejskich przestrzeni zielonych, zagospodarowanych na nowo, dołączyło kolejne miejsce w Lublinie – podwórko przy ul. Jezuickiej 14a. Właśnie zakończyły się tam prace związane z nasadzeniami krzewów i nową aranżacją terenu.

– Miejsce przy ul. Jezuickiej to niewielka, zielona enklawa w samym sercu Starego Miasta, którą podkreśliliśmy przede wszystkim nasadzeniami nowych krzewów iglastych, liściastych, bylin i pnączy, a także pracami pielęgnacyjnymi w zakresie istniejącej zieleni – mówi Hanna Pawlikowska, Miejski Architekt Zieleni.

Na nowych rabatach, o łącznej powierzchni ponad 50 m2, zostało zasadzonych 13 cisów, 36 irg błyszczących, 22 irg szwedzkich, 28 białych dereni, 7 hortensji oraz 21 funkii, które to uzupełniono sadzonkami barwinku i winobluszczu. Odnowiono również istniejący trawnik, zaś spacerowicze mogą korzystać z wygodnych ścieżek ułożonych z płyt i żwiru. Całość uzupełnia stylizowana ławka i kosz.

Nowe zagospodarowanie podwórka zostało sfinansowane ze środków rezerwy celowej dla dzielnicy Stare Miasto i kosztowało 29 tys. zł. Aktualnie Miasto prowadzi prace nad zagospodarowaniem kolejnego takiego miejsca na Starym Mieście – przy ul. Furmańskiej.