W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nowy chodnik na Wrotkowie
15.12.202111:14

Już wkrótce mieszkańcy Wrotkowa będą mogli korzystać z nowego chodnika łączącego ul. Diamentową z ul. Samsonowicza. Ciąg pieszy z kostki brukowej powstaje w miejscu istniejącego wydeptu.

– Zadanie to, ważne dla komfortu mieszkańców, realizujemy na wniosek Rady Dzielnicy Wrotków. Dzięki temu piesi zyskają wygodne połączenie między ulicami, które wpłynie na poprawę obsługi komunikacyjnej osiedla – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ramach inwestycji powstaje chodnik z kostki brukowej o długości 160 m i szer. 1,5 m. Jego przebieg został wyznaczony w miejscu zwyczajowego przejścia w pobliżu budynku ul. Domeyki 1 i Samsonowicza 41. Na to zadanie Rada Dzielnicy Wrotków przeznaczyła połowę swojej rezerwy celowej z budżetu Miasta Lublin.

Budowa chodnika powinna zakończyć się jeszcze w grudniu. Koszt realizacji zadania wyniesie 73 tys. zł.

Największe inwestycje Lublina