W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Nowy deptak już wiosną
17.10.201713:41

Po rewitalizacji Placu Litewskiego przyszedł czas na odnowienie lubelskiego deptaka. Renowacja obejmie odcinek od ul. Kapucyńskiej do ul. Lubartowskiej wraz z Placem Władysława Łokietka. Miasto ogłosiło przetarg na realizację prac.

Nowy deptak ma być przedłużeniem zrewitalizowanego Placu Litewskiego, rozwiązania funkcjonalne i materiały mają korespondować z tymi zastosowanymi na Placu m.in. w zakresie nawierzchni czy dostosowania jej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Patrząc w kierunku Bramy Krakowskiej zieleń zlokalizowana zostanie po lewej stronie deptaka, zaś oświetlenie nawiązujące do zastosowanego w części parkowej Placu Litewskiego - po prawej stronie.

Wzdłuż deptaka będą ustawione ławki wokół drzew, miejsca na ogródki kawiarniane, przy Bramie Krakowskiej pojawią się nowe drzewa. W tym miejscu zostanie również poszerzone przejście dla pieszych, zaś na odcinku od ul. Bajkowskiego do przystanku przy ul. Królewskiej zostanie zwiększona przestrzeń publiczna, dzięki wygaszeniu bus pasu i zawężeniu jezdni.

Dokumentacja projektowa przewiduje budowę instalacji nawadniających nową zieleń, oświetleniowych, teletechnicznych i kanalizacji deszczowej. Cała przestrzeń placu będzie objęta miejskim monitoringiem.

Przebudowa deptaka będzie realizowana jako drugi etap projektu „Rewitalizacja części Śródmieścia Miasta Lublin” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020"

Przetarg nieograniczony na przebudowę deptaka dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej