W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy wybieg dla psów na osiedlu LSM

Nowy wybieg dla psów na osiedlu LSM
28.12.202110:56

Na terenach zielonych przy skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Głęboką powstał nowy wybieg dla psów, który zostanie udostępniony od Nowego Roku. To już kolejny, bo dziesiąty tego typu obiekt w mieście.

– Właściciele lubelskich czworonogów zyskali kolejne zielone miejsce, w które mogą wybrać się ze swoim pupilem na spacer. Wybieg to spełnienie oczekiwań samych mieszkańców, gdyż środki na to zadanie przeznaczyliśmy z rezerwy celowej budżetu miasta będącej w dyspozycji Rady Dzielnicy Rury – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do dyspozycji czworonogów będzie kwadratowy wybieg o powierzchni 400 m2, ogrodzony konstrukcją panelową z dwiema furtkami i śluzą. Zadbano także o elementy małej architektury – kosze na śmieci (w tym na psie odchody) i ławkę, na której właściciele zwierząt mogą odpocząć. Do urządzenia wybiegu wykorzystano istniejący trawnik i zieleń. Na placu obowiązuje regulamin, z którym każdy użytkownik wybiegu powinien się zapoznać.

Koszt urządzenia wybiegu wyniósł 25 tys. zł.

Wraz z udostępnieniem nowego terenu, do dyspozycji właścicieli psów w Lublinie będzie 10 ogólnodostępnych wybiegów zlokalizowanych w pobliżu ulic: Ogródkowej, Rąblowskiej, Koncertowej, Dziewanny, Rzeszowskiej, Wołyńskiej, a także w Parku Ludowym, gdzie w ubiegłym roku oddano do użytku trzy nowe wybiegi.

Największe inwestycje Lublina