W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ogłoszono przetarg na rozbudowę ZS nr 12 na Sławinie

Ogłoszono przetarg na rozbudowę ZS nr 12 na Sławinie
09.04.202115:08

Już wkrótce Miasto Lublin ruszy z realizacją kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Dzisiaj (9 kwietnia) ogłoszono przetarg na rozbudowę budynku Zespołu Szkół nr 12 przy ul. Sławinkowskiej o nowy segment przedszkolny. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do ....

– Opracowanie dokumentacji projektowej i ogłoszenie przetargu otwiera nam drogę do realizacji kolejnej bardzo potrzebnej miejskiej inwestycji oświatowej – budowy nowego segmentu przedszkolnego w Zespole Szkół nr 12 na Sławinie. To zadanie, które podobnie jak inwestycje na Węglinie i Felinie, jest niezbędne w kontekście szybko rosnącej liczby mieszkańców dzielnicy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Przedszkole nr 86 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 12, cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku do 12 oddziałów uczęszcza 300 dzieci. Dzięki inwestycji placówka przy ul. Sławinkowskiej zyska dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie istniejące obecnie oddziały przedszkolne.

W nowym obiekcie znajdzie się miejsce dla 300 dzieci. Dzięki temu w głównym budynku zwolnią się sale lekcyjne dla szkoły podstawowej, w której uczy się 961 uczniów. W ramach inwestycji powstanie 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Na parterze zlokalizowana będzie także rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową. Budynek otrzyma prostą, nowoczesną bryłę zaprojektowaną tak, aby zapewnić maksymalne nasłonecznienie sal przedszkolnych, zaś niesymetrycznie rozmieszczone kolorowe okna na elewacji nadadzą całemu budynkowi lekkiego charakteru.