W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Park Ludowy przejdzie odnowę

Park Ludowy przejdzie odnowę
22.09.201509:26

Gotowe są wstępne założenia zagospodarowania terenu Parku Ludowego, który po rewitalizacji stanie się parkiem aktywnej rekreacji. Spójna wizja zawiera propozycje rozwiązań promujących aktywny styl życia i zachęcających do odwiedzania parku. Projekt został zgłoszony do realizacji w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych nowej perspektywy finansowej UE.

Park zlokalizowany w najbliższym sąsiedztwie planowanego Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego, ma stanowić łącznik pomiędzy dworcem a centrum miasta. Przylegając do Bystrzycy sąsiaduje z nowoczesnymi obiektami rekreacyjnymi: Areną Lublin, basenem olimpijskim Aqua Lublin, modernizowanym stadionem lekkoatletycznym przy Al. Zygmuntowskich oraz Targami Lublin.

- Chcemy, aby nieco zapomniany w ostatnich latach Park Ludowy po rewitalizacji wpisał się w sąsiadującą z nim przestrzeń. Z jednej strony otoczony nowoczesnymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi, z drugiej strony Bystrzycą, która w najbliższych latach przejdzie kompleksową rewitalizację, uzupełni atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego i rekreacji w tej części miasta - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

W ramach realizacji projektu zostanie przeprowadzona pielęgnacja cennego drzewostanu, usunięcie samosiewów oraz nowe nasadzenia. Remont przejdą trawniki oraz zdegradowane alejki, a na terenie parku powstaną przestrzenie poświęcone konkretnym różnorodnym aktywnościom fizycznym. Chcemy aby w odnowionym Parku Ludowym znalazło się miejsce umożliwiające rozwój różnorodnych indywidualnych pasji, wspólne spędzanie wolnego czasu, ćwiczenia fizyczne, zabawy i wypoczynek. Zaplanowano m.in. skate park, siłownie, przytań kajakową, street workout, pumptruck, przystań kajakową i inne.

- Kluczowe dla sukcesu parku będzie jego skomunikowanie z pozostałymi częściami miasta. Wygodne powiązanie terenu z otaczającymi dzielnicami, stworzenie czytelnych wejść i likwidacja barier architektonicznych izolujących park od miasta. Przed nami także praca nad wyglądem parku, ale także nad jego opinią wśród mieszkańców - mówi Jan Kamiński z Rady Kultury Przestrzeni.

Założenia zagospodarowania terenu Parku Ludowego są dostępne w załączeniu informacji prasowej. Będą one podstawą do sporządzenia szczegółowego projektu koncepcyjnego i wykonawczego parku. Miasto czeka na uwagi do dokumentu, można je kierować na adres parkludowy@lublin.eu do 15 października.

 Wizja parku powstała jako kontynuacja i uszczegółowienie efektów konsultacji Parku Ludowego, które odbyły się w 2011 r. (www.parki.lublin.pl). Wykonana została przez zespół prowadzący konsultacje we współpracy z UM Lublin.