W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piasek i żwir w miejsce gruntu, czyli drobne zmiany w Parku Ludowym

Piasek i żwir w miejsce gruntu, czyli drobne zmiany w Parku Ludowym
22.01.202111:25

Wymiana gruntu na piasek pod urządzeniami placów zabaw i linariami, nawierzchnia ze żwiru przy instrumentach muzycznych – to prace, które w najbliższym czasie zostaną wykonane w Parku Ludowym. W przyszłym tygodniu, jeśli pogoda pozwoli, Miasto wprowadzi dodatkowe utwardzenia gruntu i drobne wymiany nawierzchni w niektórych miejscach parku.

– Zrewitalizowany Park Ludowy spotkał się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców. Od pierwszych dni od otwarcia, mimo pandemii, zyskał ogromną popularność i stał się miejscem aktywności wielu osób, zwłaszcza dzieci i młodzieży. By poprawić komfort użytkowania, by korzystanie z parku było jeszcze bardziej przyjemne, zdecydowaliśmy się na udoskonalenie przyjętych rozwiązań w zakresie nawierzchni. Dzięki dobrej współpracy, prace przeprowadzi Wykonawca parku. Zdarza się, że praktyka weryfikuje pewne założenia projektowe. Tutaj pierwszy sprawdzian przyniósł sam grudzień i ogromna frekwencja mieszkańców przy mało zimowej pogodzie – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W przyszłym tygodniu grunt pod urządzeniami na placach zabaw i pod linariami zostanie wysypany piaskiem. By to wykonać, konieczny będzie wjazd cięższym sprzętem poza alejki przy ujemnych temperaturach. Zostanie również wymienione podłoże przy urządzeniach akustycznych, które zostanie zastąpione nawierzchnią ze żwiru, a także wykonany fragment utwardzonego dojścia do naturalnych torów rowerowych.

Po rewitalizacji w Parku Ludowym na mieszkańców czekają przeróżne atrakcje i unikatowe urządzenia, które spotkały się z dużą popularnością, są to m.in. ścieżka akustyczna z instrumentami muzycznymi, drewniane place zabaw z konstrukcjami do wspinania i zjeżdżania a także urządzenia linowe.

Przy sprzyjających warunkach pogodowych zaplanowane prace potrwają do końca stycznia.