W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plac Litewski. Dziennik przebudowy - odcinek 5

Plac Litewski. Dziennik przebudowy - odcinek 5
06.07.201608:39

Zaczyna się czwarty miesiąc przebudowy Placu Litewskiego. Najbardziej wytężone prace trwają przy budowie nowej fontanny. Powoli swoje badania na Placu kończą archeolodzy.

Wyraźnie widoczne są już kształty i rozmiary nowej fontanny na Placu Litewskim. W toku są prace budowlane niecki wodotrysku i przy jego instalacjach. Powstają konstrukcje fontanny, oraz jej zaplecza technicznego.

Swoje prace w bezpośrednim sąsiedztwie fontanny kończą już archeolodzy. Gruntownie przebadany został obszar dawnego cmentarza istniejącego przy kościele i szpitalu ojców Bonifratrów, który istniał na dzisiejszym Placu Litewskim od XVII do początku XIX wieku. Zapewne wkrótce zostaną zaprezentowane pierwsze wyniki prac archeologicznych.

Urząd miasta, jak i prowadząca prace firma Budimex stale zwracają szczególną uwagę na stan zieleni na Placu Litewskim. Wszystkie drzewa zostały zabezpieczone przed wpływem prac budowlanych. Pieczołowicie chronione są drzewa - pomniki przyrody rosnące na Placu.