W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Plac Litewski. Dziennik przebudowy - odcinek 8

Plac Litewski. Dziennik przebudowy - odcinek 8
17.08.201614:52

Coś się kończy, coś się zaczyna. Kończą się prace budowlane przy nowej fontannie na Placu Litewskim, a już zaczynają sie prace przy układaniu nawierzchni.

Prace budowlane przy głównej, północnej części nowej fontanny są już właściwie skończone. Zaczyna się izolowanie zbiornika. Pracownicy firmy wykonującej prace kończą zaś roboty przy ścianach południowej części fontanny, bliżej centralnej części Placu.

Tam zaś trwa stabilizowanie i utwardzanie nawierzchni. W ten sposób jest ona przygotowywana do układania nowej nawierzchni. Granitowe płyty, którymi będzie ona wyłożona już dostarczono na Plac. Teraz potrzebna jest dobra pogoda i jak najmniej deszczu, by prace związane z układaniem nawierzchni sprawnie posuwały się naprzód.

Stabilizowanie i utwadzanie nawierzchni trwa też wzdłuż dawnego ciągu Krakowskiego Przedmieścia. W zasadzie zakończyły się tu już prace instalacyjne związane z umieszczeniem wzdłuż dawnego przebiegu ulicy ciągu fontann. Trwają  jeszcze prace archeologiczne.

W "zielonej" części Placu zaczęły się pierwsze prace przy układaniu nawierzchni alejek dla pieszych. Jako pierwszy nawierzchnię z granitowej kostki otrzymuje ciąg prowadzący do centralnej części Placu od narożnika obok budynków wydziału Politologii UMCS i Hotelu Europa. Tuż obok trwa układanie gruntu na zieleńce, które potem zostaną obsiane i obsadzone roślinami.

W sąsiedztwie ulicy 3 Maja zakończyła się rozbiórka dawnego publicznego szaletu. W pobliżu trwa układanie podziemnych instalacji. Pod namiotem skryto Pomnik Konstytucji 3 Maja. Wewnątrz trwa jego czyszczenie i konserwacja.