W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przebudowa szkoły na ul. Farbiarskiej

Przebudowa szkoły na ul. Farbiarskiej
31.12.202113:30

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę budynku liceum przy ul. Farbiarskiej. Po inwestycji, parter szkoły będzie przystosowany do prowadzenia 10-oddziałowego przedszkola. Wykonawcy mają czas na złożenie ofert do 17 stycznia.

– Liczymy, że ogłoszony przetarg pozwoli nam na sprawne wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie prac, tak by budynek był gotowy na przyjęcie dzieci już jesienią. Jednocześnie zapewniamy, że zmiana funkcji części pomieszczeń i ulokowanie w nich przedszkola, nie odbędzie się kosztem komfortu czy właściwego przebiegu procesu nauczania licealistów. Projekt zakłada bowiem powstanie odrębnych wejść i korytarzy dla uczniów liceum i podopiecznych przedszkola. W zaadaptowanym obiekcie funkcjonować będą odrębne placówki. Ponadto, inwestycja stanowi okazję do nowego zagospodarowania całego terenu wraz z urządzeniem placu zabaw dla dzieci, ogrodzeniem i uporządkowaniem zieleni – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

Uruchomienie przedszkola w kondygnacji parterowej budynku VII Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Farbiarskiej 8 wymaga przeprowadzenia generalnej przebudowy budynku wewnątrz z wyodrębnieniem pomieszczeń, które otrzymają nowe funkcje. W ramach inwestycji powstanie 10 sal zajęć dla dzieci (o powierzchni od 44 m2 do 74 m2), 10 toalet, 7 szatni i 5 pomieszczeń pomocniczych. Łączna powierzchnia przedszkola wyniesie 1490 m2. Cztery wejścia dla dzieci przedszkolnych zaprojektowano od strony północnej, natomiast wejścia do szkoły od strony południowej. To pozwoli zachować odrębność przedszkola od liceum. Wejście główne do szkoły będzie się mieściło jak obecnie, od strony ul. Farbiarskiej. Cała bryła jednopiętrowego budynku o powierzchni zabudowy blisko 2,3 tys. m2 pozostanie bez zmian.

Parter przejdzie generalny remont pomieszczeń wraz z instalacjami wewnętrznymi: wodociągową, kanalizacji sanitarnej, centralnego ogrzewania, wentylacji mechanicznej, klimatyzacji, elektrycznej i teletechniczną. Cały budynek otrzyma odświeżoną elewację w kolorze szaro-kremowym, z brązowym cokołem i stolarką okienną oraz drzwiową. Projekt zakłada także odnowienie istniejącego muralu. W ramach przebudowy zostanie na nowo urządzony cały teren wokół szkoły, m.in. powstaną dojścia i chodniki o powierzchni 400 m2, droga wewnętrzna pożarowa oraz 27 miejsc parkingowych, w tym 2 dla osób z niepełnosprawnościami. Uzupełnione lub wymienione będzie ogrodzenie, od strony ul. Farbiarskiej, w granicy działki oraz wewnętrzne. Na plac trafi nowa wiata śmietnikowa i stojaki na rowery. Zamówienie obejmuje również wykonanie prac w zakresie kanalizacji deszczowej z budową zbiorników retencyjnych oraz nowe oświetlenie całego terenu. Przy budynku powstanie plac zabaw dla dzieci z nawierzchnią z maty przerostowej o powierzchni 390 m2, z trzema dużymi zestawami zabawowymi. Łącznie trafi tu 13 urządzeń (wieże ze ślizgawkami, bujaki, huśtawki i karuzele), a także 9 drewnianych ławek i 6 koszy na śmieci. Wokół szkoły zostanie uporządkowana zieleń oraz posiane nowe trawniki.

Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał 5 miesięcy na wykonanie robót budowlanych i towarzyszących.