W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Przebudowa ul. Fabrycznej - próby obciążeniowe mostu na Czerniejówce

24.09.201915:14

We wtorek, 24 września, odbyła się próba obciążeniowa mostu na Czerniejówce w ciągu ul. Fabrycznej. Próbne obciążenie wynosiło ok. 200 ton.

Most wykonany jest z płyty żelbetowej sprężonej. Długość przęsła mostu to ok. 22 m, szerokość to około 30 m. Na moście znajdzie się 5 pasów ruchu, 2 w stronę ronda i 3 w stronę skrzyżowania z Drogą Męczenników Majdanka. Po obu stronach mostu będą znajdowały się ścieżki pieszo-rowerowe.

Most jest elementem większego zadania przebudowy ul. Fabrycznej i Ronda Lubelskiego Lipca 80'. We wrześniu planowane jest położenie na całości zadania mas bitumicznych do warstwy wiążącej oraz położenie warstwy ścieralnej na 50% zadania. Kończy się przebudowa i budowa zatok przystankowych realizowana łącznie z wymienionymi wyżej zadaniami, a w najbliższym czasie montowane będą wiaty. Trwa układanie kostki chodnikowej w okolicy ronda i wylewka fundamentów pod słupy trakcyjne i maszty sygnalizacji świetlnej. Ponadto budowany jest parking przy ul. 1 maja. Planowane zakończenie całości zadania to koniec października. Wykonawca nie występował o przedłużenie terminu. Po zakończeniu inwestycji na czas odbiorów planowane jest dopuszczenie ruchu samochodów na zasadach tymczasowej organizacji ruchu.