W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przedszkolny plac zabaw na ul. Spokojnej po metamorfozie

Przedszkolny plac zabaw na ul. Spokojnej po metamorfozie
15.07.202211:04

Już wkrótce dzieci z Przedszkola nr 5 przy ul. Spokojnej skorzystają z odnowionego placu zabaw. W przedszkolnym ogródku są już nowe urządzenia zabawowe, nawierzchnia bezpieczna, ogrodzenie i mała architektura. Na przebudowanym obiekcie właśnie kończą się odbiory.

– Nowe wyposażenie i otoczenie placu zabaw pozwoli dzieciom na kreatywną zabawę na świeżym powietrzu. Przede wszystkim jednak plac dostosowano do współczesnych standardów i oczekiwań stawianym takim miejscom. Mam nadzieję, że kolorowe i wielowymiarowe urządzenia spodobają się wszystkim dzieciom – mówi Marzena Jonak, Zastępca Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów.

Do ogródka przedszkolnego przy ul. Spokojnej trafiło 7 nowych urządzeń. Do wyboru dzieci jest teraz huśtawka, bujak, domek, piaskownica z wyciągarką oraz sklepik z liczydłem. Trafił też tam okazały zestaw wspinaczkowy składający się z dwóch sześciokątnych wieżyczek ze zjeżdżalniami, ścianką i drabinką do wspinania, tunelem oraz panelami z zabawkami. Na całości placu pod urządzeniami ułożono nawierzchnię bezpieczną z gumowych mat przerostowych obsianych trawą o łącznej powierzchni 175 m2. Plac ogrodzono metalowymi przęsłami z bramą wjazdową i furtką oraz wyposażono w małą architekturę: 2 ławki z oparciem, kosz na śmieci, tablice informacyjne oraz stolik do szachów. Do placu zabaw urządzono schody oraz dojście z kostki.

Modernizacja i przebudowa placu zabaw w Przedszkolu nr 5 połączona była z budową schodów i muru oporowego. Był to projekt VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Koszt modernizacji placu wraz z dokumentacją wyniósł prawie 280 tys. zł.