W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przygotowania do odbudowy DPS przy ul. Głowackiego

Przygotowania do odbudowy DPS przy ul. Głowackiego
13.11.201914:48

Trwają intensywne przygotowania do odbudowy Domu Pomocy Społecznej przy ul. Głowackiego 26, po pożarze, który wybuchł 31 sierpnia. Zakres prac do wykonania jest bardzo szeroki. Konieczna jest odbudowa dachu, wykonanie nowej elewacji, przebudowanie klatek schodowych i zbudowanie nowych. Potrzebna jest nowa wentylacja i instalacja hydrantowa. Odbudowy wymaga szyb windy, a wymiany jej mechanizm. Ponadto konieczne będą prace elektryczne i estetyczne, m.in. odmalowanie ścian.

Teren został już uprzątnięty, została też przeprowadzona rozbiórka kominów. Wykonano niezbędne ekspertyzy techniczne i przeciwpożarowe. Miasto złożyło już wniosek o pozwolenie na budowę dachu, co będzie pierwszym krokiem w stronę odbudowy budynku. Zabudowa dachu powinna być gotowa w kwietniu. W dalszym ciągu trwa projektowanie odbudowy kubatury. Do końca stycznia planowane jest stworzenie projektu budowlanego i wykonawczego.

W przyszłym tygodniu złożone zostaną do Biura Zamówień Publicznych dokumenty przetargowe na roboty budowlane. Ogłoszenie przetargu zakładającego prace wnętrzarskie i zewnętrzne zaplanowane jest na luty br. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, na wiosnę ruszą prace budowlane, a mieszkańcy wrócą do odnowionego obiektu na wiosnę 2021 roku.