W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Przystanek PKP Lublin-Zachód dostępny dla pieszych

Przystanek PKP Lublin-Zachód dostępny dla pieszych
29.05.202015:10

Miasto Lublin zleci opracowanie rozwiązań komunikacyjnych dla przystanku PKP Lublin-Zachód, które zapewnią mieszkańcom dojście i w dalszej kolejności również dojazd do przystanku kolejowego.

- Priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa mieszkańców, dlatego podjąłem decyzję o realizacji dojścia do przystanku Lublin-Zachód. Infrastruktura zrealizowana w tym celu przez kolej, obejmuje niewielki odcinek wyłącznie przy istniejącym peronie. Dla komfortu pieszych planujących podróż koleją, chodnik realizowany w ramach miejskiej inwestycji będzie poprowadzony możliwie najkrótszą trasą, od strony ul. Szafirowej. Środki na ten cel zabezpieczymy na najbliższej sesji Rady Miasta – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Przedłużenie istniejącego chodnika ul. Szafirowej w kierunku przystanku PKP zostanie zlecone w trybie zaprojektuj i wybuduj, co pozwoli na skrócenie czasu realizacji prac. W dalszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja dla ruchu kołowego. Dojazd możliwy będzie ul. Węglinek również od strony ul. Szafirowej.

Pliki do pobrania