W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Rosną” mury szkół i obiektów sportowych

„Rosną” mury szkół i obiektów sportowych
18.03.202212:08

Trwa rozbudowa miejskich szkół i obiektów sportowych. Nadchodząca wiosna zintensyfikuje roboty na lubelskich placach budowy. Przy I LO wraz z nadejściem wyższych temperatur ruszą prace ziemne na zewnątrz przy budowie zespołu boisk.

– Infrastruktura oświatowa była i jest dla nas bardzo ważna, dlatego cieszą nas postępy prac na naszych placach budowy. 2022 rok przyniesie nam finał wszystkich największych miejskich inwestycji oświatowych, do których należy budowa sali gimnastycznej dla I Liceum Ogólnokształcącego oraz rozbudowa o nowe segmenty dwóch dużych szkół – Szkoły Podstawowej nr 52 i Zespołu Szkół nr 12. Tylko na realizację tych trzech zadań oświatowych przeznaczymy w tym roku 40 mln złotych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Luty na placu budowy sali gimnastycznej I LO przy Al. Racławickich upłynął pod znakiem prac wykończeniowych – w pomieszczeniach zakończono wylewki posadzek, zabudowy z płyt, kładzenie izolacji oraz płytek w toaletach i pomieszczeniach prysznicowych. Cały czas prowadzone są prace w zakresie instalacji w hali sportowej. Na zewnątrz pogoda pozwoliła zaś na dokończenie prac przy elewacji.

Ostatnie dwa miesiące rozbudowy SP nr 52 przy ul. Jagiełły przyniosły przede wszystkim prace murarskie. Widać już konstrukcje obu nowych obiektów. W budowanym segmencie do zajęć dydaktycznych wymurowano ściany konstrukcyjne piwnic i parteru, szachty windowe na obu poziomach, schody oraz wylano strop nad piwnicą. Prace w budynku kuchni i stołówki, w związku z tym, że wymagały rozbiórek, aktualnie koncentrują się jeszcze na poziomie piwnic.Tam wymurowano już ściany konstrukcyjne oraz zamontowano płyty stropowe nad poziomem -1. W planach na kolejny miesiąc jest wykonanie wszystkich ścian działowych parteru oraz izolacji.

Przy ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej powstaje dwupiętrowy segment przedszkolny. Na pierwszym piętrze zakończyły się już prace murarskie i zamontowano stolarkę okienną. Wykonano przyłącza wody oraz instalacje wodociągowe piwnic. Trwa rozkładanie instalacji elektrycznych na parterze i na pierwszym piętrze oraz instalacji teletechnicznych. Wymurowane zostały ściany konstrukcyjne attyk, kotłowni, wjazdu do piwnic. Ruszyła również budowa łącznika.

Z kolei na Ponikwodzie przy ul. Magnoliowej powstaje nowoczesne zaplecze dla rugbystów. Na ogrodzonej działce wzdłuż boiska stoi już nowy obiekt szatniowo-szkoleniowy. To parterowy segment o pow. ponad 320 m2, konstrukcji drewnianej posadowiony na żelbetowej płycie fundamentowej. Zaplecze obecnie jest już w stanie surowym zamkniętym, wewnątrz trwają montaże instalacji oraz prace wykończeniowe. Wiosną zaś ruszą roboty elewacyjne oraz ziemne wokół budynku przy budowie odwodnienia, dojść i opasek z kostki. Wszystkie prace przy zapleczu powinny zakończyć się w czerwcu. 30 czerwca to również data końcowa termomodernizacji budynku ZSTK przy ul. Zemborzyckiej, zaś miesiąc wcześniej przebudowy boiska przy SP nr 31 na ul. Lotniczej.

W budynku szkolnym przy ul. Farbiarskiej ruszyła też przebudowa parteru budynku na przedszkole – aktualnie trwają tam prace rozbiórkowe. Z kolei w ZSE przy ul. Bernardyńskiej przygotowywany jest projekt budowy windy w tym kilkupiętrowym obiekcie.