W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Rośnie" sala sportowa przy I LO

„Rośnie" sala sportowa przy I LO
13.04.202112:30

Postępują prace związane z budową nowej sali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym nr 1 na Al. Racławickich. Widoczne są już ściany budynku na poziomie parteru.

– Marzec przyniósł widoczne efekty prac prowadzonych na budowie sali gimnastycznej, w postaci „rosnących” już murów budynku. Większość robót budowlanych prowadzonych na poziomie piwnic zostało zakończonych. Obecnie koncentrujemy się na parterze, gdzie powstały już wszystkie ściany i wykonawca uzbroił ścianę przedniej płyty pod widownię – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W ubiegłym miesiącu Wykonawca zakończył roboty w piwnicach nowo powstającej sali – gotowe są wszystkie ściany działowe oraz wylano strop. Wykonano pełną izolację przeciwwodną i termiczną ścian zewnętrznych. Obecnie prace prowadzone są na wysokości parteru. Tu wymurowano wszystkie ściany, wykonano szalunki pod stropy oraz wylano chudy beton pod posadzki w pomieszczeniach. Trwa wykonywanie podsypek pod tzw. chudy beton na hali sportowej oraz zbrojenie ściany płyty pod widownię. Powstał szacht windowy na poziomie parteru, schody do poziomu spocznika oraz schody zewnętrzne do wymiennikowni.

Prace przy budowie sali gimnastycznej na potrzeby I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią. Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach około 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze. W ramach inwestycji powstanie również zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią, o powierzchni ponad 600 m2.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł. Na budowę sali Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.