W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rowerem do pracy także zimą

Rowerem do pracy także zimą
14.02.202008:37

W piątek (14 lutego) z okazji Międzynarodowego Dnia Zimowego Dojazdu Rowerem do Pracy Miasto Lublin i grupa Bombardowanie Włóczką przygotowały dla rowerzystów drobne upominki w postaci ciepłych rękawiczek, kominów i opasek. Przy rondzie Romana Dmowskiego (od strony Zamku) od godz. 7.00 na rowerzystów czekali pracownicy Wydziału Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta Lublin. Wśród prezentów znajdowały się także najnowsza „Mapa Rowerowa Lublina 2020” oraz poradnik rowerzysty. Międzynarodowy Dzień Zimowego Dojazdu Rowerem do Pracy odbywa się w drugi piątek lutego w miastach na całym świecie.

Mapa i poradnik dla rowerzystów powstały w ramach Budżetu Obywatelskiego. Znajdują się w nim m.in. porady odnośnie jazdy rowerem po śniegu lub śliskiej nawierzchni, które przypominamy poniżej:
1. Zmniejsz ciśnienie w kole, by zwiększyć przyczepność opony do drogi.
2. Załóż opony szersze lub z większym bieżnikiem.
3. Zmień położenie siodełka tak, by środek ciężkości znajdował się nieco niżej.
4. Załóż na przednie koło oponę z kolcami, jeżeli planujesz jazdę po oblodzonych drogach.

Wersję elektroniczną poradnika można pobrać na stronie lublin.eu.