W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rozbudowa szkoły na Felinie coraz bliżej

Rozbudowa szkoły na Felinie coraz bliżej
11.03.202114:10

Już wkrótce Miasto Lublin ruszy z realizacją kolejnej dużej inwestycji oświatowej. Dzisiaj (11 marca) został rozstrzygnięty przetarg na opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Jagiełły. Zadanie inwestycyjne o wartości 17,9 mln zł zrealizuje spółka Budimex S.A. Rozbudowa szkoły powinna zakończyć się w listopadzie 2022 roku.

– Rozstrzygnięcie przetargu i wybór wykonawcy otwiera nam drogę do realizacji potrzebnej miejskiej inwestycji oświatowej, szczególnie ważnej dla mieszkańców dzielnicy Felin. W tegorocznym budżecie miasta na rozbudowę szkoły na Felinie przeznaczyliśmy 12 mln złotych. Środki te pozwolą na powstanie nowoczesnej placówki, a tym samym poprawią warunki kształcenia uczniów. Przed nami również rozpoczęcie kolejnego ważnego zadania – rozbudowy segmentu przedszkolnego w Zespole Szkół nr 12 na Sławinie. Na potrzeby tej inwestycji skompletowaliśmy już dokumentację i przed nami ogłoszenie przetargu. Nowoczesne, przestronne i bezpieczne szkoły w dzielnicach Lublina to realizacja moich obietnic wyborczych – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Rozbudowa szkoły o dwa segmentydydaktyczny i żywieniowy (kuchnia i stołówka) zostanie zrealizowana kompleksowo w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie jest podzielone na cztery etapy. W pierwszej kolejności Wykonawca przygotuje kompletną wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową oraz wykonawczą dla obu segmentów. Będzie się ona składać m.in. z projektów budowlanych dla każdej z branż: architektonicznej, konstrukcyjnej, elektrycznej i teletechnicznej, sanitarnej, technologicznej, drogowej, zieleni, a także projektów aranżacji wnętrz i wyposażenia obiektów. Firma będzie również zobowiązana do wszystkich uzgodnień, tak by możliwe było uzyskanie pozwolenia na budowę oraz do przygotowania dokumentacji środowiskowej. Zakres zamówienia obejmuje także kompleksowe nadzory nad inwestycją i wykonanie wszystkich robót budowlanych wraz z całą towarzyszącą infrastrukturą.

Nowy segment dydaktyczny w kształcie litery „L” planowany jest jako rozbudowa po stronie północno-zachodniej istniejącego budynku. Nowa część ma powstać jako niezależna, ale połączona funkcjonalnie z istniejącą szkołą, korytarzami na wszystkich kondygnacjach w sposób zapewniający swobodną komunikację, w szczególności dla osób z niepełnosprawnościami. Rozbudowa zakłada powstanie nowej części budynku o takiej samej wysokości, gabarytach i wyglądzie jak obiekt istniejący. Nowo wybudowany segment wpasuje się nie tylko wysokością, ilością kondygnacji i wyglądem elewacji do istniejącej szkoły, ale także kolorystyką i kształtem dachu, by docelowo po realizacji stanowił on zwarty kompleks szkoły. W skład nowego segmentu wejdzie 16 klasopracowni wraz z zapleczami, część administracyjna, pomieszczenia socjalne oraz ogólnego przeznaczenia, sala do gimnastyki korekcyjnej oraz aula dla 300 osób. Segment dydaktyczny będzie dodatkowo podpiwniczony. Tam znajdą się szatnie i pomieszczenia techniczne. W nowej części szkoły znajdzie się miejsce dla 500 dzieci.

W ramach zadania powstanie również segment żywieniowy o powierzchni ponad 550 m2, z nowoczesną kuchnią oraz stołówką dla 184 uczniów. Koncepcja opiera się na rozbudowie istniejącego pawilonu żywieniowego zlokalizowanego w części południowo-zachodniej budynku, a tym samym wykorzystaniu istniejącej infrastruktury związanej z działalnością żywieniową. Planowany obiekt będzie parterowy i znajdą się w nim pomieszczenia przeznaczone na kuchnię i stołówkę szkolną – jadalnię, a także pomieszczenia techniczne: zmywalnia, rozdzielnia, pokój socjalny. W piwnicy zlokalizowane będą pomieszczenia magazynowe oraz zaplecze kuchenne. Przewidziano również dostawę i montaż urządzeń wyposażenia kuchni. Nowa część kuchenna umożliwi przygotowywanie i wydawanie 1500 posiłków dziennie.