W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza budowa „Boisk na Piątkę”!

Rusza budowa „Boisk na Piątkę”!
21.02.202309:08

W ciągu pół roku przy ul. Lipowej powstanie nowoczesne, ogólnodostępne zaplecze sportowe i rekreacyjne, z którego skorzystają uczniowie liceum oraz mieszkańcy. Miasto zawarło już umowę z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Oprócz boisk zaplanowano tam również plac rekreacyjny z przeznaczeniem do gry w bule, siłownię zewnętrzną oraz małą architekturę.

– Nowa infrastruktura sportowa dla V Liceum Ogólnokształcącego to realizacja projektu „Boiska na Piątkę”, na który zagłosowało ponad 4,5 tysiąca mieszkańców Lublina. To największy ogólnomiejski projekt VIII edycji Budżetu Obywatelskiego, który spotkał się z dużą aktywnością i zaangażowaniem w głosowaniu. Nowe obiekty będą służyły nie tylko społeczności szkolnej, ale wszystkim mieszkańcom tej części miasta – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Budowę boisk poprzedzi rozbiórka istniejącej przy V LO dawnej infrastruktury. W ramach inwestycji powstaną dwa boiska wielofunkcyjne większe o wymiarach 40 m x 19,5 m oraz mniejsze o powierzchni 28 m x 12 m. Oba otrzymają nawierzchnię poliuretanową przepuszczalną dla wody. Większe boisko będzie wyposażone w dwie bramki, mniejsze – w ruchome słupki do zawieszania siatki do gry w siatkówkę oraz dwie zewnętrzne konstrukcje do piłki koszykowej. Przewidziano także urządzenie placu rekreacyjnego, m.in. do gry w bule o wymiarach 16 m x 7 m z nawierzchnią żwirową oraz siłowni zewnętrznej o powierzchni 155 m2 z nawierzchnią trawiastą. Do siłowni docelowo trafi 10 urządzeń do ćwiczeń. Nastąpi również rozbudowa instalacji elektrycznej budynku V LO ze względu na budowę oświetlenia boisk oraz rozbudowa istniejącej instalacji monitoringu. Projekt uwzględnia także budowę wokół boisk piłkochwytów o wysokości 6 m z rozstawem słupów co 4,5 m, oświetlenia boisk latarniami parkowymi LED, monitoring oraz montaż wokół małej architektury – ławek, koszy na śmieci i tablicy informacyjnej.

Rozpoczęcie robót nastąpi po wprowadzeniu i przekazaniu Wykonawcy terenu budowy. Prace zrealizuje firma Solid-Stet Sp. z o.o. ze Szczecina, a koszt budowy boisk i całej infrastruktury to 1,14 mln zł.