W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Rusza budowa nowego kompleksu oświatowego przy ul. Berylowej

Rusza budowa nowego kompleksu oświatowego przy ul. Berylowej
15.05.201811:26

Miasto Lublin podpisało już umowę na realizację prac inwestycyjnych polegających na budowie kompleksu oświatowego wraz ze szkołą podstawową przy ul. Berylowej. W najbliższych dniach wykonawcy wyłonionemu w drodze przetargu nieograniczonego, konsorcjum firm Erbud SA oraz Erbud Rzeszów Sp. z o.o., zostanie przekazany teren budowy. Otwarcie placówki planowane jest na wrzesień 2020 roku.

W skład nowego wielofunkcyjnego kompleksu przy ul. Berylowej wejdą: szkoła podstawowa z salą gimnastyczną, przedszkole oraz lokale dla potrzeb domu kultury. Nowa, publiczna placówka pomieści 600 uczniów w szkole podstawowej, 150 dzieci w wieku przedszkolnym oraz lokale dla potrzeb domu kultury.

Planowany czteropiętrowy budynek stanowić będzie jedną bryłę z osobnymi wejściami dla każdej z jednostek. Jedna z kondygnacji przewidziana jest jako częściowo podziemna ze względu na spadek terenu. W kompleksie zagwarantowane jest miejsce dla zespołu jadalno-kuchennego, obsługującego placówki oświatowe, który pozwoli na wydawania 1300 posiłków, w tym 900 obiadów. W budynku powstanie także sala gimnastyczna z widownią (337 miejsc) oraz aula na 310 miejsc będąca w dyspozycji szkoły i domu kultury.

Budynek będzie prawdopodobnie największą placówką oświatową jaka do tej pory powstała w Lublinie, jego powierzchnia sięgnie niemal 14 tys. m2