W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Skatepark Rusałka już po odbiorach technicznych

Skatepark Rusałka już po odbiorach technicznych
27.01.202012:22

Już w wkrótce do nowoczesnych obiektów sportowych i rekreacyjnych Miasta Lublin dołączy Skatepark Rusałka. Jego budowa właśnie się zakończyła i obiekt jest już po odbiorach technicznych. Skatepark zostanie dopuszczony do użytkowania po uzyskaniu pozwolenia od nadzoru budowlanego. Ze skateparku będzie można korzystać po oficjalnym otwarciu, które nastąpi jeszcze w lutym.

Prace budowlane przy inwestycji rozpoczęły się w maju ubiegłego roku. W ramach projektu, na obszarze 38 arów, powstała płyta wraz z urządzeniami terenowymi, obiektami małej architektury, oświetleniem, monitoringiem oraz kanalizacją deszczową wraz z boiskiem do streetballu. Zasadniczym elementem obiektu jest płyta skateparku o pow. 1150 m²  – żelbetowa, zbrojona, o nawierzchni asfaltowej, oraz 14 przeszkód przystosowanych do akrobacji na rolkach i deskorolkach. Kształt oraz wielkość placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Płyta posiada stały spadek, co ma ułatwić zachowanie płynności jazdy. Z zagłębionej przeszkody – bowl – woda jest odprowadzana do wybudowanej kanalizacji deszczowej.

W południowej części terenu zostało utworzone również boisko do streetballu o pow. blisko 350 m², kompozycyjnie połączone z płytą skateparku. Obiekt wyposażony jest w stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz kosz do koszykówki.
Skatepark Rusałka powstał w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt budowy obiektu wyniósł 2,4 mln zł.