W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szkoła na Sławinie rozbudowuje się!

Szkoła na Sławinie rozbudowuje się!
08.10.202112:11

Od trzech miesięcy przy Zespole Szkół nr 12 na ul. Sławinkowskiej trwa rozbudowa. Dzięki inwestycji przy budynku głównym szkoły powstanie dodatkowy segment, do którego zostaną przeniesione wszystkie oddziały Przedszkola nr 86. W nowym obiekcie znajdzie się miejsce dla 300 przedszkolaków.

– Prace przy rozbudowie największej szkoły dzielnicy Sławin są zaawansowane i przebiegają zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zakończyliśmy prace murarskie i wylewanie stropów w części podziemnej budynku. Aktualnie roboty koncentrują się na budowie pierwszej kondygnacji nadziemnej – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Prezydent Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Plac pod budowę nowego segmentu przedszkola w Zespole Szkół nr 12 został wykonawcy przekazany w czerwcu. Od tamtej pory prowadzone były przede wszystkim roboty ziemne przy budowie fundamentów i ścian kondygnacji podziemnej. Został wylany strop nad kondygnacją -1 i aktualnie trwa murowanie ścian parteru. Wykonano przyłącze wodociągowe.

W ramach inwestycji powstaje 12-oddziałowy obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej kondygnacji podziemnej o kubaturze prawie 9 tys. m3, z łącznikiem z głównym budynkiem szkoły. Powierzchnia wszystkich pomieszczeń wyniesie prawie 3 tys. m2. Na poziomie -1 zaprojektowano pomieszczenia techniczne i magazyny, na parterze i dwóch piętrach znajdą się po 4 sale lekcyjne, gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Na parterze zlokalizowana będzie także rozdzielnia posiłków przywożonych do przedszkola ze stołówki szkolnej znajdującej się w głównym budynku, a także zmywalnia naczyń. Na kolejnych kondygnacjach przewidziano także salę do ćwiczeń ruchowych oraz wielofunkcyjną salę widowiskową.

Przedszkole nr 86 funkcjonujące w Zespole Szkół nr 12, cieszy się od lat coraz większym zainteresowaniem. W bieżącym roku do 12 oddziałów uczęszcza 300 dzieci, zaś w 48 oddziałach Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki obecnie uczy się 979 uczniów.

Prace nad rozbudową szkoły na Sławinie powinny zakończyć się w maju przyszłego roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie prawie 12 mln zł.