W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa modernizacja stadionu lekkoatletycznego

Trwa modernizacja stadionu lekkoatletycznego
13.10.201613:27

W jednej piątej zrealizowano zakres prac przy modernizacji i rozbudowie stadionu lekkoatletycznego przy al. Piłsudskiego. W przyszłym tygodniu zaczną się roboty przy konstrukcji trybuny obiektu.

Wykonano już wszystkie prace związane z pracami rozbiórkowymi na placu budowy i udało się rozpocząć roboty konstrukcyjne. Gotowe są już fundamenty budynku stadionowego, na którym znajdzie się trybuna. Do końca miesiąca wykonane zostaną słupy i ściany obiektu. Trwają prace przy wykonywaniu części nadziemnej murów wzdłuż boisk trenigowych przy wale Bystrzycy.

Na płycie boiska zakończono już układanie drenażu i warstwy podbudowy. Wkrótce położony będzie próbny odcinek bieżni.

- Wraz z lekkoatletycznym orlikiem przy ul. Wojciechowskiej zmodernizowany stadion przy al. Piłsudskiego będzie stanowić znakomitą bazę dla lekkoatletów. Poza aspektem sportowym, a także ekonomicznym ta inwestycja jest bardzo ważna dla Miasta Lublin, jako dalsza część rewitalizacji terenów wzdłuż Bystrzycy wraz ze stadionem Arena Lublin, kompleksem Aqua Lublin i rewitalizacją Parku Ludowego, do której się przygotowujemy - uważa prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Całość modernizacji i przebudowy stadionu zakończy się do 31 sierpnia 2017 roku. Inwestycja kosztuje prawie 37 mln złotych i jest dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczy na inwestycję 10 mln złotych.