W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ul. Perłowa z nową jezdnią, parkingiem i chodnikami

Ul. Perłowa z nową jezdnią, parkingiem i chodnikami
06.04.202210:18

Ul. Perłowa oraz istniejący w jej ciągu parking przejdą remont. Drogowcy odnowią również chodniki. Miasto ogłosiło postępowanie przetargowe na prace drogowe w tym zakresie.

– Sukcesywnie przystępujemy do realizacji zaplanowanych na ten rok remontów ulic w różnych częściach miasta. Prace drogowe na ul. Perłowej to zadanie finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego. Nowa nawierzchnia jezdni, miejsc postojowych oraz wyremontowane ciągi piesze wpłyną na poprawę bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Z wyremontowanej infrastruktury mieszkańcy dzielnicy Czuby Południowe skorzystają w wakacje – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W pierwszej kolejności wykonawca sporządzi dokumentację w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy, a następnie przystąpi do prac w terenie. Zamówienie obejmuje wykonanie z betonu asfaltowego nowej nawierzchni jezdni, miejsc parkingowych oraz chodników. Powierzchnia jezdni przeznaczona do wymiany to ponad 2 tys. m2, zaś chodników około 170 m2. Dodatkowo część chodników zostanie poddana regulacji. Do wymiany przewidziano również krawężniki na długości około 425 m oraz obrzeża. Specyfikacja zakłada także wyregulowanie naziemnych elementów infrastruktury uzbrojenia podziemnego oraz wykonanie oznakowania poziomego zgodnie z opracowanym projektem stałej organizacji ruchu. Do zadań Wykonawcy będzie również należało pełnienie nadzoru autorskiego. 

Termin realizacji zadania to 70 dni. Czas ten jest liczony od daty zawarcia umowy. Otwarcie ofert wyznaczono na 20 kwietnia.

Ogłoszone zamówienie to realizacja projektu D-27 Remont ulicy Perłowej z VIII edycji Budżetu Obywatelskiego. Uzyskał on 1385 głosów.