W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W dzielnicy Szerokie powstaje nowa droga

W dzielnicy Szerokie powstaje nowa droga
12.08.202210:43

Miasto Lublin we współpracy z mieszkańcami dzielnicy Szerokie buduje ul. Siewierzan. Zadanie jest realizowana w ramach inicjatywy lokalnej i potrwa do końca lutego przyszłego roku.

– Inwestycja zdecydowanie poprawi warunki i komfort korzystania z tej części dzielnicy oraz wpłynie na obsługę zlokalizowanych w tym miejscu posesji. Jej realizacja to efekt współpracy z mieszkańcami, którzy wsparli finansowo opracowanie dokumentacji projektowej dla tej lokalizacji – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W pierwszej kolejności wytyczono geodezyjnie pas drogowy i uporządkowano teren. Wykonawca usunął także kolizję z gazociągiem i rozpoczął roboty branży sanitarnej. Obecnie wykonywana jest kanalizacja. Trwają również prace przy oświetleniu ulicznym - docelowo drogowcy zamontują 18 latarni. W ramach sieci podziemnych powstanie także odwodnienie oraz wodociąg. W zakresie branży drogowej gotowa jest podbudowa na całym obszarze robót, ustawiane są krawężniki oraz obrzeża.

Nowo wybudowana ulica będzie miała około 400 m długości i 5 m szerokości. Dodatkowo, po obu jej stronach powstaną chodniki o szerokości 2 m, zaś na końcu jezdni o nawierzchni bitumicznej plac nawrotowy. Inwestycja obejmuje także budowę ciągu pieszego w kierunku ul. Wołynian o szerokości 3 m i długości około 70 m, jak również budowę ciągu pieszo-jezdnego o szerokości 5 m i długości ponad 60 m, wykonanego z kostki brukowej. W ramach zadania wykonane zostanie też oznakowanie poziome i pionowe.

Zakończenie inwestycji wyznaczono na 23 lutego 2023 r. Koszt prac to blisko 2,3 mln zł.