W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W parku Rury czeka na dzieci nowy plac zabaw

W parku Rury czeka na dzieci nowy plac zabaw
23.09.202008:58

Gotowy do zabawy jest nowy plac w parku Rury w rejonie ul. Jana Sawy, obok łąki kwietnej. Ma powierzchnię 440 m2 i składa się z 7 urządzeń zabawowych dla dzieci, strefy ulicznego treningu oraz urządzeń dla seniorów.

Na placu zabaw została zamontowana potrójna huśtawka z bocianim gniazdem, karuzela ze stoliczkiem, równoważnia, dwa sprężynowe bujaki – konik i lisek, a także huśtawka ważka. Jest także duży zestaw zabawowy, piramida linowa do wspinania, czyli tzw. linarium oraz zestaw urządzeń do ćwiczeń typu street workout park. Natomiast z myślą o seniorach spędzających czas aktywnie w parku, plac został wyposażony w dwie ławeczki rehabilitacyjne z rowerkiem i młynkiem.

Podłoże placu jest w dużej części piaszczyste, pozostałą część terenu porasta trawa. Miejsce zabaw i ćwiczeń zostało ogrodzone panelami z dwiema furtkami. Wyposażenie dodatkowe stanowi 5 metalowych ławek, 5 koszy oraz tablica informacyjna z regulaminem. 
Budowa placu trwała od maja do sierpnia i kosztowała 99 tys. zł.