W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wielkie zakupy do nowych pracowni w piwnicach CK

Wielkie zakupy do nowych pracowni w piwnicach CK
24.03.202312:54

Sprzęt multimedialny, elektroakustyczny oraz urządzenia dostosowujące placówkę dla osób z niepełnosprawnościami trafią do nowych pracowni w piwnicach Centrum Kultury w Lublinie. Od ponad pół roku trwa tam generalna przebudowa, teraz Miasto ogłosiło przetarg na zakup wyposażenia nowych pomieszczeń.

– Inwestycja w zabytkowych piwnicach klasztoru powizytkowskiego wchodzi już w etap prac wykończeniowych i doposażania w nowe meble i sprzęt. To pozwoli na urządzenie nowoczesnych przestrzeni o wysokim standardzie dla lubelskiej kultury. Na realizację tego zadania pozyskaliśmy wsparcie z europejskiego projektu, którego celem jest nie tylko powiększenie zasobów kulturalnych Lublina, ale też pełniejsze wykorzystanie potencjału już tych posiadanych – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ogłoszone zamówienie obejmuje zakup kompletnego wyposażenia elektroakustycznego pracowni, m.in. komputera z oprogramowaniem do projekcji dźwięku, zestawów nagłośnienia frontowego i drugiej strefy, kompaktowego głośnika niskotonowego, monitora odsłuchowego, cyfrowej konsolety fonicznej, słuchawek oraz zestawu różnych mikrofonów – pojemnościowego dla chóru i instrumentów, dynamicznych do zastosowań instrumentalnych, lektorskich oraz wokalnych, a także niezbędnych statywów, uchwytów i przewodów.

Zakupy sprzętu multimedialnego pozwolą natomiast na wyposażenie pracowni multimedialnej m.in. w kamerę, obiektyw oraz potrzebne oprzyrządowanie, aparat cyfrowy – lustrzankę wraz z dwoma obiektywami (uniwersalnym i szerokokątnym), bezprzewodowy zestaw mikrofonowy, laptop montażowy, słuchawki oraz zestaw nagłośnienia do studnia montażowego, dyski i statywy. Ponadto zamówienie obejmuje zakup wyposażenia dostosowującego tę placówkę kultury dla osób z niepełnosprawnościami, czyli systemu wzmocnienia sygnału audio, w tym wzmacniacza pętli indukcyjnej a także systemów do audiodeskrypcji oraz druku informacji w 3D – tyflografiki dla osób niedowidzących.

Trwająca przebudowa pomieszczeń piwnic klasztoru powizytkowskiego polega na ich adaptacji do prowadzenia działalności kulturalnej oraz dostosowania do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych. Dzięki przebudowie w piwnicach Centrum Kultury powstaną pomieszczenia o powierzchni użytkowej 867 m2. Będą to m.in.: studia multimedialne, nagraniowe i realizacyjne, pracownie rzeźby, scenografii, grafiki, malarstwa i rysunku, atelier filmu, animacji, fotografii, zaplecza techniczne, a także widowiskowa przestrzeń artystyczno-społeczna o łącznej powierzchni około 200 m2, na potrzeby koncertów, spektakli i organizacji spotkań. Obecnie w piwnicach prowadzone są już prace wykończeniowe w zakresie posadzek i okładzin ściennych, kończą się też prace instalacyjne. Wykonawca przygotowuje się do montażu instalacji niezbędnych do prowadzenia działalności artystycznej, takich jak: zasilanie urządzeń technologii studiów, oświetlenia scenicznego i studyjnego, ustrojów akustycznych, sieci strukturalnej i multimedialnej.

Zgodnie z zapisami umowy, termin realizacji inwestycji upływa z końcem maja, natomiast na dostawę i montaż urządzeń i wyposażenia wykonawca będzie miał czas do połowy sierpnia. W trakcie jest również postępowanie ofertowe na dostawę mebli do pracowni, m.in. stołów warsztatowych, szafek, regałów, biurek, foteli i krzeseł.

Inwestycja w piwnicach Centrum Kultury realizowana jest w ramach projektu „Udostępnienie nowych powierzchni do prowadzenia działalności kulturalnej w piwnicach klasztoru powizytkowskiego w Lublinie”, współfinansowanego ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. To inwestycja z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego i naturalnego. Wartość projektu wynosi ponad 5,3 mln zł, z czego wysokość dofinansowania unijnego blisko 2,3 mln zł. Dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa to 264 tys. zł.