W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zabezpieczenie mostu na al. Unii Lubelskiej

Zabezpieczenie mostu na al. Unii Lubelskiej
14.09.202014:03

Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tymczasowego podparcia mostu przez rzekę Bystrzycę, w ciągu al. Unii Lubelskiej. Realizacja tego zadania odbędzie się w formule zaprojektuj i wybuduj. Zgodnie z zakładanym harmonogramem, prace przy moście miałyby się zakończyć jeszcze w tym roku.

Na ostatniej sesji Rady Miasta, która odbyła się 3 września, Radni zdecydowali o przyznaniu środków finansowych w budżecie miasta na realizację prac przy moście w ciągu al. Unii Lubelskiej. Niezwłocznie przystępujemy do działań, które umożliwią dalszą eksploatację obiektu do czasu wykonania jego kompleksowej przebudowy. Docelowo obejmie ona cały odcinka al. Unii Lubelskiej wraz z budową nowych mostów. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na tę inwestycję – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Ogłoszone postępowanie dotyczy zaprojektowania i wykonania podparcia konstrukcji głównej płyty mostu w trzech miejscach, za pomocą stalowych ram. Takie rozwiązanie zapewni nośność podpory pośredniej, zlokalizowanej na prawym brzegu rzeki, po stronie Mostu Kultury.

Otwarcie ofert wyznaczono na 28 września br. Wykonawca będzie miał 50 dni od daty podpisania umowy na realizację zamówienia.

Most stanowi przeprawę przez rzekę Bystrzycę dla uczestników ruchu zmierzających z północy na południe miasta, jezdnią zachodnią al. Unii Lubelskiej i łącznicą z ul. Zamojskiej w kierunku ronda Lubelskiego Lipca '80. Szerokość mostu wynosi ponad 15 m, zaś jego długość około 63 m. Jest on wsparty na czterech żelbetowych filarach, o wysokości około 3 metrów. Obiekt posiada nośność 20 ton, jednak z uwagi na jego stan techniczny, aktualnie obowiązuje organicznie tonażu do 10 ton. Most zaliczany jest do kategorii średnich. Stanowi on jeden ze 115 obiektów mostowych na terenie miasta.