W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Mieszkańcy zadecydowali o nowym wyglądzie roweru miejskiego

Mieszkańcy zadecydowali o nowym wyglądzie roweru miejskiego
13.09.202211:47

W trwającym przez tydzień (6-12 września) głosowaniu internetowym na stronie ZTM Lublin można było wybierać spośród trzech propozycji nowej szaty graficznej Lubelskich Rowerów Miejskich. Zwycięskim projektem został projekt numer 1 (pierwsze zdjęcie), który zyskał ponad 72% wszystkich głosów. W głosowaniu wzięło udział blisko 400 osób.

Przypominamy, że wraz ze zmianą operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego nową szatę graficzną otrzyma infrastruktura rowerowa. Nowy wygląd systemu zaakcentuje barwy Lublina, nawiązując do pojazdów komunikacji miejskiej. Rowery w nowej szacie graficznej zostaną oddane do użytku mieszkańców w nowym sezonie tj. wiosną przyszłego roku.

Obecnie trwają  negocjacje w postępowaniu prowadzonym w modelu in-house, czyli procedurze umożliwiającej powierzenie zamówienia przez podmiot publiczny spółce zależnej, z zastosowaniem trybu zamówienia z wolnej ręki. Nowym operatorem systemu LKM ma zostać MPK Lublin. Kolejnym krokiem planowanej częściowej integracji z systemem biletu LUBIKA jest stworzenie oferty łączonej, zawierającej w swoich ramach zarówno usługi z zakresu komunikacji miejskiej, jak i możliwość korzystania z rowerów publicznych działających w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Dla stałych klientów komunikacji miejskiej ZTM przygotuje specjalną ofertę korzystania z roweru miejskiego na preferencyjnych warunkach, co umożliwi ważny bilet okresowy komunikacji miejskiej lub aktualna Lubelska Karta Miejska.

Największe inwestycje Lublina