W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Porozmawiajmy o zmianie organizacji ruchu w dzielnicy Wrotków

Porozmawiajmy o zmianie organizacji ruchu w dzielnicy Wrotków
02.06.202314:18

Zmiana organizacji ruchu przy ul. Nałkowskich w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 30 to temat rozpoczętych właśnie konsultacji społecznych. Czas na zgłaszanie opinii mija 23 czerwca.

– Potrzeba zmian w tym rejonie została zgłoszona podczas spotkań w ramach „Planu dla Dzielnic”, a konsultacje ogłosiliśmy na wniosek Rady i Zarządu Dzielnicy Wrotków, z którą uzgodniliśmy propozycję korekty organizacji ruchu. W naszej ocenie jest ona teraz bardziej czytelna i uporządkowana. Wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami chcemy wypracować rozwiązanie, które będzie akceptowalne dla różnych grup użytkowników, korzystających z infrastruktury drogowej w tej części miasta i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa, szczególnie uczniów pobliskiej szkoły. Zachęcam do zgłaszania swoich uwag oraz udziału w otwartym spotkaniu konsultacyjnym  – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Aktualnie ul. Nałkowskich, poza odcinkiem wyłączonym z ruchu, wraz z łącznikami do ul. Romera są dwukierunkowe, co wpływa na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu oraz powoduje duże utrudnienia na samym skrzyżowaniu bezpośrednio przy Szkole. Proponowane zmiany zakładają wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, na odcinku od drogi wewnętrznej do sięgacza przy szkole. Obsługa parkingu pozostałaby dwukierunkowa. Wjazd odbywałby się od ul. Nałkowskich między blokami, a wyjazd w prawo w kierunku ul. Romera. Koncepcja przewiduje także uporządkowanie miejsc parkingowych wraz z wyznaczeniem dodatkowych oraz stref wyłączonych z ruchu. Wymalowanie tzw. yellowboxu (powierzchnia kratkowana wymalowana w kolorze żółtym) będzie podkreślać zakaz zatrzymywania się na skrzyżowaniu, co jest niezwykle istotne w pobliżu wejścia do szkoły. Proponowane zmiany mają na celu uspokojenie ruchu w tak newralgicznej przestrzeni.

W ramach dyskusji nad propozycją zmian, zaplanowano również spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się 21 czerwca o godz. 17.00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie, przy ul. Nałkowskich 110. Potrzebę zapewnienia tłumacza PJM należy zgłosić na 3 dni przed planowanym spotkaniem za pośrednictwem poczty elektronicznej: konsultacje@lublin.eu lub telefonicznie: 81 466 25 54.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 1 czerwca i potrwają do 23 czerwca. Opinie do proponowanej koncepcji można składać na adres: ul. Krochmalna 13i, 20-401 Lublin lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: konsultacje@lublin.eu. Komórką organizacyjną Urzędu Miasta Lublin wyznaczoną do przeprowadzenia konsultacji jest Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością. Koncepcja zmiany organizacji ruchu w formie graficznej dostępna jest pod linkiem