W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dane 3D

Dane 3D Miasta Lublin

Modele budynków 3D  w standardzie CityGML, na poziomie szczegółowości LoD2 ( model przedstawiający główne struktury dachowe budynków, reprezentowane przez ograniczające bryłę obiekty, zaklasyfikowane jako dach, ściana czy przyziemie) są możliwe do pobrania w różnych formatach, do powszechnego wykorzystania na stronie https://geoportal.lublin.eu/3d/
 
W celu pobrania modeli budynków należy uruchomić funkcjonalność eksportu, następnie wskazać zakres przestrzenny eksportu,  docelowy format oraz podać adres e-mail na który przyjdzie wiadomość z  zamówionymi danymi do pobrania.


Miasto Lublin dysponuje również modelem siatkowym (mesh) dla całego miasta dostępnym pod adresem http://lublin.polska3d.pl/ (aktualność modelu to 2014 r.).

Dane 3D z zasobu PZGiK:

Model budynków 3D, w standardzie CityGML z możliwością pobrania udostępnia również GUGiK w serwisie https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html

Ponadto, dane 2D z baz danych obiektów topograficznych BDOT10k, ortofotomapy, numerycznego modelu terenu, w tym dane NMT, NMPT oraz dane pomiarowe, a także dane z państwowego rejestru podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych są dostępne nieodpłatnie w serwisie https://mapy.geoportal.gov.pl.

Zachęcamy do korzystania.

Największe inwestycje Lublina