W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Dane 3D

Zasób PZGiK

Dane Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego możemy podzielić na dane odpłatne i bezpłatne.

Danymi odpłatnymi są między innymi: chmura punktów, numeryczny model terenu oraz numeryczny model pokrycia terenu. Dane te można pozyskać na wniosek z portalu PZGiK zgodnie z cennik danych geodezyjnych.

Danymi nieodpłatnymi są modele budynków 3D, w standardzie CityGML, opracowane w ramach projektu CAPAP.  Więcej informacji o zasobie, sposobie pobrania i licencji na stronie Geoportalu.

Dane 3D Miasta Lublin

Miasto Lublin dysponuje wykonanym w roku 2018 modelem siatkowym (mesh) dla całego miasta. Z modelem można zapoznać się pod adresem http://lublin.polska3d.pl/ (aktualność modelu to 2014 r.), Pliki źródłowe modelu są możliwe do uzyskania na wniosek i na zasadach udostępniania informacji o ponownym wykorzystaniu informacji sektora publicznego.