W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin w projekcie Re-Think Heritage - Prze-myślane Dziedzictwo

Lublin w projekcie Re-Think Heritage - Prze-myślane Dziedzictwo

Logo projektu Re-Think.

Urząd Miasta Lublin został zaproszony do uczestnictwa w projekcie europejskim ‘Re-Think Heritage’, w 100% finansowanym ze środków programu Erasmus+. Informację skierował Lider Projektu, EK Association Hungary (Budapest), stowarzyszenie skupiające architektów i konserwatorów zabytków, którego celem jest podejmowanie działań służących ochronie oraz promocji dziedzictwa kulturowego, przede wszystkim budowanie świadomości wśród młodych architektów i projektantów.

Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków wraz z EK Association Hungary (Budapest) realizowało w latach 2015-2018 projekt ‘Applicable Representation of City Centres with Heritage Importance’ (APPROACH) – ‘Prezentacja centrów miast historycznych w formie zdigitalizowanej’.

‘Re-Think Heritage’ ma być to projekt edukacyjny, którego celem jest stworzenie platformy on-line dedykowanej ochronie dziedzictwa kulturowego i dobrym praktykom jego zarządzania. Jego realizacja pozwoli na opracowanie kompendium wiedzy dla szerokiego grona odbiorców, m. in. architektów, studentów architektury, konserwatorów, właścicieli i zarządców obiektów zabytkowych, a także służb ochrony zabytków. Materiał zostanie podzielony i opracowany, zarówno dla profesjonalistów, jak i osób zainteresowanych historią nowoczesnej teorii ochrony zabytków i promocją dziedzictwa kulturowego.