Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF 700 lecie miasta - koncert Państwowej Orkiestry Młodzieżowej Armenii

09.04.201715:57

Zapraszamy na koncert specjalny z okazji 700-lecia Miasta Lublin w wykonaniu Państwowej Orkiestry Młodzieżowej Armenii pod batutą Sergey’a Smbatyan’a. Koncert odbędzie się w ramach 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena, w najbliższą środę (12 kwietnia) o godz. 19:00 w Centrum Spotkania Kultur.

W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, w wykonaniu State Youtch Orchestra of Armenia, usłyszymy:

  • Ghazaros Saryan: Symfoniczne obrazy
  • Aram Chaczaturian: Koncert-rapsodia na wiolonczelę z orkiestrą
  • Nikołaj Rimski-Korsakow: Szeherezada op. 35

Rok 2015, będący jednocześnie rokiem 9. rocznicy powstania Państwowej Orkiestry Młodzieżowej Armenii (SYOA), okazał się rokiem pełnym sukcesów dla orkiestry. Przez 12 lat działalności orkiestra SYOA zdołała zyskać uznanie i zaufanie słuchaczy, dzięki swoim profesjonalnym występom, koncentracji i pracowitości. Dowodem na spektakularny sukces orkiestry są wielkie projekty, unikalne koncerty i efektywne uczestnictwo w międzynarodowych festiwalach. Największym i najbardziej odpowiedzialnym projektem, zrealizowanym dotychczas przez Państwową Orkiestrę Młodzieżową Armenii, był koncert zatytułowany „Revival” z 24 kwietnia, który był dedykowany 100. rocznicy Ludobójstwa Ormian. Na scenie wystąpiło ponad 120 muzyków z 43 krajów. Muzycy wykonali utwory kompozytorów ormiańskich z ostatnich 100 lat.

Koncert Państwowej Orkiestry Młodzieżowej Armenii (SYOA) w Lublinie odbywa się dla uczczenia 650-lecia diaspory armeńskiej w Polsce i 25-lecia stosunków polsko-armeńskich. Honorowy Patronat nad koncertem objął Ambasador Armenii w Polsce Edgar Ghazaryan.

Podczas koncertu na wiolonczeli usłyszymy Bartosza Koziaka, który jest zwycięzcą licznych konkursów międzynarodowych i współpracuje, jako solista z kluczowymi osobistościami oraz instytucjami muzycznymi świata oraz współtworzy Warszawską Grupę Wiolonczelową „Cellonet”.

Bartosz Koziak to absolwent Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Conservatoire National Superieur de Musique de Paris. Laureat m.in. III Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, konkursów Isang Yun’a w Tongyeong (Korea) i im. Mikola Lysenki w Kijowie czy konkursu im. P. Czajkowskiego w Moskwie. Występował m.in. w Konzerthaus w Berlinie, Rudolfinum w Pradze, Cité de la Musique w Paryżu czy Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Sergey Smbatyan, w 2005 roku założył Państwową Orkiestrę Młodzieżową Armenii (SOYA). Obecnie jest dyrektorem artystycznym i muzycznym wszystkich ormiańskich orkiestr. W 2009 roku Sergey Smbatyan ukończył Konserwatorium w Moskwie oraz Państwowe Konserwatorium im. Komitasa w Erewaniu, w klasie Yurija Davtyana.

Państwowa Orkiestra Młodzieżowa Armenii:

  • Bartosz Koziak – wiolonczela
  • Sergey Smbatyan – dyrygent
  • Ghazaros Saryan: Symfoniczne obrazy
  • Aram Chaczaturian: Koncert-rapsodia na wiolonczelę z orkiestrą
  • Nikołaj Rimski-Korsakow: Szeherezada op. 35

Z okazji Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta Lublin, od 2 do 12 kwietnia, po raz pierwszy w Lublinie, ma miejsce Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Podczas lubelskiej, XXI edycji festiwalu usłyszymy światowej klasy zespoły, które zaprezentują przekrojowy program z repertuaru muzyki klasycznej. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena, który po raz pierwszy zagościł w kalendarzu melomanów w 1997 roku – upamiętniającym 170. rocznicę śmierci twórcy IX Symfonii – stał się stałym i ważnym elementem życia kulturalnego Europy. Jego rangę doceniło Europejskie Stowarzyszenie Festiwali z siedzibą w Gent (Belgia), przyjmując do grona swych członków w październiku 2001 roku. Program każdej edycji Festiwalu, odbywającego się od 2004 roku w Warszawie (przez pierwsze 7 lat – w Krakowie) jest inny, w sposób ciekawy i różnorodny pokazuje zdobycze muzyki europejskiej. Każda edycja ujmuje dzieła Beethovena z różnych muzycznych perspektyw i pozwala dostrzec, skąd czerpał inspiracje Beethoven, jaki wpływ wywarła jego muzyka na twórców innych epok i jakie miejsce zajmuje Beethoven w świecie sztuki współczesnej oraz we współczesnym świecie.

Koncerty 21. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Lublinie realizowane są w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem im. Ludwiga van Beethovena

21. Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena – edycja lubelska objęty jest Patronatem Honorowym Arcybiskupa Metropolity Lubelskiego Stanisława Budzika.

Bilety na koncert dostępne są w kasach Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz na www.eventim.pl

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)