W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Boiska przy „Staszicu” nabierają kolorów

Boiska przy „Staszicu” nabierają kolorów
22.06.202210:54

Dobiega końca budowa sali gimnastycznej dla I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Obecnie prace koncentrują się na budowie boisk – do piłki nożnej oraz wielofunkcyjnego m.in. do piłki koszykowej i siatkówki, z bieżnią lekkoatletyczną i skocznią.

– Finalizujemy największą tegoroczną inwestycję z zakresu sportu, czyli budowę sali gimnastycznej przy I LO. Po wakacjach udostępnimy młodzieży przestronne i nowoczesne zaplecze sportowe. Nowa infrastruktura poprawi warunki pracy i nauki oraz pozwoli na organizację turniejów w ramach sportu zawodowego – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Gotowe jest boisko wielofunkcyjne o powierzchni 600 m2, poliuretanowej nawierzchni, wraz z bieżnią i skocznią. Aktualnie trwa montaż syntetycznej trawy na boisku do piłki nożnej (1900 m2). Wokół obu boisk zamontowano piłkochwyty oraz oświetlenie. Równolegle przy nowym budynku i łączniku trwa budowa drogi dojazdowej, kanalizacji deszczowej, chodników, opasek i miejsc parkingowych. W środku prowadzone są ostatnie prace wykończeniowe. W pomieszczeniach położono płytki, lamperie z mozaiki, wykonano białe montaże w łazienkach, polakierowano parkiety. Wkrótce w budynku ruszy sprzątanie.

Nowo wybudowana sala gimnastyczna ma powierzchnię 1754 m2 oraz kubaturę około 19 tys. m3. Na parterze oraz w kondygnacji podziemnej powstało również zaplecze techniczno-szatniowe oraz na piętrze – 3 sale lekcyjne przeznaczone do prowadzenia zajęć dydaktycznych. Dobudowanym łącznikiem nowy obiekt połączono z istniejącym budynkiem szkoły.

Termin zakończenia budowy to 30 lipca, zaś wartość robót budowlanych wyniesie ponad 13 mln zł. Na inwestycję Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w kwocie blisko 7 mln zł.