Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dąb upamiętni 700-lecie miasta

04.10.201710:42

Naturalnym pomnikiem Wielkiego Jubileuszu 700-lecia miasta od dziś jest dąb szypułkowy, który został nasadzony przy Moście 700-lecia Lublina (przy ul. Muzycznej). Drzewo ma około 4 metry wysokości i około 70 cm obwodu pnia. Zakup drzewka był w 50% dofinansowywany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Dąb szypułkowy (Quercus robur) jest drzewem typowym dla krajobrazu Lubelszczyzny, silnie zapisanym w historii i kulturze 700-letniego miasta, o czym świadczy np. Legenda o śnie Leszka Czarnego.

Zwyczaj nasadzania symbolicznych drzew praktykowany jest na całym świecie, jako wyraz szczególnego podkreślenia ważnych dla mieszkańców wydarzeń. Wybrane drzewo osiąga okazałe rozmiary, sprawia majestatyczne wrażenie, jest symbolem długowieczności i siły. Drzewo zostało nasadzone wspólnie z mieszkańcami Lublina.

Na lokalizację drzewa zostało wybrane specjalne miejsce, które ze względu na nowe inwestycje, jak Arena Lublin czy Most 700-lecia Lublina, staje się nową wizytówką miasta, nowoczesną przestrzenią sportu, rekreacji i kultury.

Zakup drzewka był w 50% dofinansowywany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)