W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się planowo

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się planowo
10.04.201909:34

Po zebraniu informacji od dyrektorów samorządowych placówek oświatowych, informujemy, że w dniu dzisiejszym (10 kwietnia) wszystkie egzaminy gimnazjalne rozpoczęły się planowo, bez zakłóceń i przy pełnych składach komisji egzaminacyjnych.

– Dzięki owocnej współpracy Urzędu Miasta Lublin z dyrektorami szkół możliwe było zorganizowanie dzisiejszych egzaminów. Serdecznie dziękuję dyrektorom i nauczycielom za niezawodność i gotowość do współpracy w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji, a rodzicom i uczniom za cierpliwość i wyrozumiałość. Wszystkim gimnazjalistom życzę powodzenia na egzaminach - mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W poniedziałek, 8 kwietnia, odbyło się spotkanie z dyrektorami szkół, zorganizowane przez Wydział Oświaty i Wychowania UM Lublin w związku z egzaminami gimnazjalnymi, podczas którego ustalono i uzupełniono składy komisji egzaminacyjnych na najbliższe dni. Dyrektorzy podzielili personel pomiędzy szkołami w taki sposób, aby stworzyć wymagane, zgodne z prawem, składy komisji. Wydział Oświaty i Wychowania na bieżąco monitoruje sytuację. Dyrektorzy otrzymali listy osób, które mogą zostać włączone do komisji egzaminacyjnych. Nieprzerwanie gotowi do wsparcia są pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania posiadający przygotowanie pedagogiczne.