W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal Bożego Narodzenia zainspirował mieszkańców

Festiwal Bożego Narodzenia zainspirował mieszkańców
13.01.202011:56

Za nami ostatni weekend z bożonarodzeniową szopką, w której w ramach trwającego przez ponad miesiąc Festiwalu Bożego Narodzenia, wystąpiło 26 grup i zespołów wokalno-instrumentalnych z lubelskich przedszkoli, szkół i ośrodków kultury. Z najpiękniejszymi oraz najbardziej popularnymi polskimi kolędami wystąpiło ponad 300 dzieci. Widzowie mieli okazję obejrzeć również tradycyjne jasełka w wykonaniu najmłodszych. W tym roku szopka pojawiła się w odświeżonej formie, z nowych materiałów, wyglądem nawiązująca do tradycyjnej z lat ubiegłych.

Podczas Festiwalu dużym zainteresowaniem cieszył się także Świąteczny Koncert Charytatywny oraz dwa koncerty w Bazylice oo. Dominikanów, w których łącznie uczestniczyło 1200 osób. Popularne wśród młodszych mieszkańców były warsztaty rękodzielnicze tworzenia świątecznych kartek tradycyjną metodą czerpania papieru, oraz kulinarne czekoladowe i pieczenia świątecznych pierników, w których wzięło udział ponad 200 osób.

W ramach projektu Lubelskie Inspiracje Świąteczne opracowano specjalne przepisy, obecnie dostępne pod adresem swieta.lublin.eu. Wyłonieni również zostali zwycięzcy tegorocznego konkursu na stroik świąteczny, w którym 1. miejsce zdobył stroik dzieci z Niepublicznego Przedszkola Krasnal III, drugie Przedszkole nr 22, trzecie Przedszkole nr 26. Tegoroczną nowością Festiwalu była potańcówka na lodzie.

Choć z bożonarodzeniową szopką mieszkańcy Lublina pożegnają się już w tym tygodniu (demontaż zaplanowano na 13-15 stycznia), to choinkę i świąteczne iluminacje będzie można oglądać do 3 lutego. Napis świetlny I love Lublin pozostanie na Placu Litewskim na dłużej.