W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin wyróżniony Super Lodołamaczem 2018

14.09.201810:28

Miasto Lublin zostało wyróżnione w konkursie „Lodołamacze” jako Super Lodołamacz za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Wyróżnienie to otrzymaliśmy na etapie regionalnym tegorocznej edycji konkursu (obejmującym cztery województwa: lubelskie, podkarpackie, małopolskie i świętokrzyskie) .

Wyróżnienie pokazuje, że działalność Miasta Lublin na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania.

Konkurs Lodołamacze organizowany przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych wyróżnia osoby, firmy i instytucje, w tym pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego. W konkursie doceniane są firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Laureatami są pracodawcy, którzy integrują osoby niepełnosprawne i stwarzają im szanse na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

Tegoroczne wyróżnienie jest już VII wyróżnieniem dla Miasta w dotychczasowych edycjach konkursu Lodołamacze. W latach poprzednich zdobywaliśmy: drugie, pierwsze i trzecie miejsce oraz wyróżnienie w kategorii Instytucja.

Wśród laureatów jest też Uniwersytet Medyczny, który otrzymał tytuł Lodołamacza w kategorii Zdrowa Firma. Pani redaktor Anna Dąbrowska otrzymała wyróżnienie w kategorii Dziennikarz bez Barier.