W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Lublin z końca wieku w Galerii Ratusz

13.02.201809:50

Od 12 do 28 lutego zapraszamy w sentymentalną podróż po lubelskiej Starówce wraz z autorem prezentowanych zdjęć Piotrem Perczyńskim z lubelskiego oddziału Polskiego Związku Artystów Fotografików.

Na wystawę składa się kilkadziesiąt zdjęć Lublina, głównie Starego Miasta i okolic wykonywanych od roku 1996 do pierwszych lat XXI wieku. Większość prac to zdjęcia czarno-białe, które wykonano klasyczną techniką negatywowo-pozytywową (w ciemni). Na uwagę zasługują nocne zdjęcia Starego Miasta wykonane w technice tonowania, gdzie klasyczne powiększenie czarno-białe poddaje się kąpielom chemicznym, w wyniku których zdjęcie otrzymuje inną barwę, w zależności od użytego tonera. W przypadku tych zdjęć zastosowano kombinację sepii i indyga.

Wystawę przygotowano w Galerii Po 111 Schodach w Młodzieżowym Domie Kultury znajdującym się przy ul.  Bernardyńskiej 14 a.