W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Nowe trasy do Włoch i nowy przewoźnik

27.10.201708:32

Sezon zimowy w Porcie Lotniczym Lublin przyniesie zmiany w siatce połączeń. W rozkładzie pojawiają się dwie nowe trasy do Włoch: Mediolanu i Werony. Będzie to także pierwszy sezon zimowy, w czasie którego pasażerowie będą mogli polecieć w cieplejsze rejony Basenu Morza Śródziemnego – do Tel Awiwu.

Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju lotniska sprawia, że  siatka lotów stale się powiększa, Port Lotniczy Lublin przyciąga nowych przewoźników, dzięki czemu może zaoferować podróżnym atrakcyjne połączenia. Oznacza to, że linie lotnicze dostrzegają potencjał
miasta, regionu i lotniska.

- W tym roku rozkład lotów sezonu zimowego to przede wszystkim trasy, które do tej pory nie były dostępne z naszego lotniska. Myślę, że szczególnie przypadną do gustu miłośnikom jazdy na nartach. Powraca długo oczekiwane połączenie do Mediolanu, które obsługiwane będzie przez nowego przewoźnika, linię easyJet. Pojawi się także Werona, dokąd podróżnych zabiorą linie Small Planet - powiedział Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin.

Sezon zimowy zainauguruje easyJet, który 29 października rozpocznie loty z Lublina do Mediolanu. Do światowej stolicy mody będzie można polecieć 2 razy w tygodniu. Linie Small Planet Airlines uruchomią połączenie do Werony, realizowane w okresie od 23 grudnia do 24 lutego raz w tygodniu. Ryanair utrzyma 4 loty tygodniowo do Londynu Stansted, ale – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – linie lotnicze nie będą w tym sezonie obsługiwały połączenia do Dublina. Loty do Irlandii zostaną wznowione pod koniec marca 2018 roku.

Za pośrednictwem linii Wizz Air podróżni będą mogli skorzystać z lotów do Londynu, Tel Awiwu, Kijowa, Doncaster, Liverpoolu, Oslo, Sztokholmu i Eindhoven. Przewoźnik, operując na 8 trasach, będzie realizował do 25 lotów tygodniowo. Polskie Linie Lotnicze LOT dwa razy w tygodniu  obsłużą połączenie z Lublina do Tel Awiwu. Natomiast linie BMI regional polecą codziennie do Monachium.