W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Promocja Lublina w Łucku 6-8 września 2019

10.09.201912:17

W dniach od 6 do 8 września 2019 roku lubelska delegacja przebywała w Łucku (Ukraina) na uroczystościach związanych z 934 rocznicą lokacji miasta oraz 590 rocznicą Zjazdu Monarchów Europejskich.

W skład delegacji weszli: Pani Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji oraz zespół Biura – Centrum Współpracy Międzynarodowej. Lubelską kulturę reprezentował zespół wokalno-instrumentalny Drewutnia. Kapela gra utwory - inspirowane tradycyjną muzyką Ziem II Rzeczpospolitej, a zwłaszcza muzyką terenów, gdzie stykały się i przenikały różne kultury i tradycje. Stąd w ich repertuarze usłyszeć można zarówno utwory łemkowskie, ukraińskie, rusnackie, jak i pieśni z Ziemi Lubelskiej, Śląskiej czy Małopolski.

Ponadto, mieszkańcy Łucka oraz zgromadzeni goście mieli okazję obejrzeć projekt artystyczny „Noc na Zamku Łuckim. Zjazd w Łucku”. Podczas artystycznej rekonstrukcji kongresu monarchów europejskich, który miał miejsce w Łucku w 1429 roku wystąpił lubelski Zespół Tańca Dawnego - Belriguardo. Pokaz lubelskiej formacji idealnie wpisywał się w XV-wieczne realia ówczesnej Europy.

Podczas całego wydarzenia w Łucku stanęło także stoisko promocyjne naszego miasta. Oprócz materiałów informacyjnych można było skosztować lubelskich smakołyków przekazanych przez sponsorów m.in.: Herbapol Lublin, Producenta Cydru Lubelskiego AMBRA S.A. i Lubellę. Dzięki uprzejmości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Łucku zaprezentowano także ofertę turystyczną naszego regionu. Zarówno stoisko jak i występy artystyczne rodzimych artystów cieszyły się dużą popularnością.

Łuck jest miastem partnerskim Lublina od 1996 roku.