Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF PROTEKTOR S.A. otrzymał drugie zezwolenie na działalność na terenie lubelskiej SSE

16.05.201711:06

PROTEKTOR SA, jeden z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego, planuje rozszerzyć swoją działalność w Podstrefie Lublin. Spółka planuje zakup specjalistycznych maszyn i urządzeń zwiększających możliwości produkcyjne zakładu. Planowane nakłady inwestycyjne spółki to 7 mln zł oraz wzrost zatrudnienia o co najmniej 10 nowych pracowników. Zakończenia prac nad projektem planowane jest na koniec grudnia 2019 roku. Na terenie strefy przedsiębiorca będzie kontynuował dotychczasowy profil produkcji.

PROTEKTOR SA to spółka z polskim kapitałem, która obecnie jest jednym z największych w Europie producentów i dystrybutorów obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa. Produkty spółki docierają do ponad 3000 klientów z 30 rynków w Europie, Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Wysoka jakość produktów została potwierdzona licznymi certyfikatami (AQAP, ISO, WE, TUV, SD) i patentami. Spółka prowadzi działalność na terenie SSE EURO-PARK MIELEC Podstrefa Lublin w oparciu o zezwolenie nr 318/ARP/2015 z września 2015 roku.

Podstrefa Lublin Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK Mielec - obejmuje 128 ha w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, które są praktycznie w pełni zagospodarowane. Na terenie SSE działa 55 Inwestorów, w tym 39 przedsiębiorców już prowadzi swoją działalność. Poziom deklarowanych nakładów inwestycji sięga 951 mln zł, natomiast poziom zrealizowanych inwestycji wynosi 1,27 mld zł. W firmach działających w ramach Podstrefy Lublin SSE, pracuje 3 510 osób. Inwestorzy deklarowali 1 521  nowych miejsc pracy, utworzyli 2 293 miejsc pracy, a 1 217 zostało utrzymanych.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)