Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rok Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich

09.02.201722:52

Rok Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich będzie imponujący! Zaprezentowaliśmy pełny program wydarzeń artystycznych, sportowych, naukowych oraz społecznych, które odbędą się w 2017 roku. Przed nami 1000 nowych wydarzeń, 300 działań w dzielnicach, 100 konferencji i seminariów, 100 programów edukacyjnych, 70 publikacji, 70 stypendiów, 200 zaangażowanych organizacji pozarządowych, tysiące wolontariuszy! Program został zaprezentowany w formie multimedialnego, rozbudowanego widowiska, transmitowanego on line na facebook.com/lublin700.

Szczegółowy program obchodów, informacje o inicjatywach i wydarzeniach znajdą Państwo na stronie www.700.lublin.eu , która jest na bieżąco aktualizowana. Strona dedykowana Wielkiemu Jubileuszowi jest również doskonałym przewodnikiem historycznym, który krótkimi opowieściami prowadzi nas przez dawne dzieje miasta.

Wielki Jubileusz 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich będzie dziełem od lublinian dla lublinian, jako Festiwal Społeczeństwa Obywatelskiego. Program obchodów jest przygotowany z myślą o wszystkich mieszkańcach, od tych najmłodszych, uczęszczających do przedszkoli i szkół aż po seniorów. Jubileusz łączy w sobie zarówno te wydarzenia, które na stałe wpisały się w roczny kalendarz miasta, jak i liczne, specjalne wydarzenia kulturalne, sportowe, edukacyjne, biznesowe i naukowe. Obchody 700-lecia zbudowane są z setek inicjatyw organizowanych przez stowarzyszenia, fundacje, instytucje kultury i sportu, a także przez artystów, naukowców oraz mieszkańców.

Urząd Miasta Lublin stworzył ramy organizacyjne obchodów poprzez programy dla inicjatyw społecznych, różnorodne oferty grantowe, stypendia etc. Dzięki temu Jubileusz staje się dziełem samych mieszkańców, włączającym lublinian do wspólnego i aktywnego świętowania.

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)