W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Rozlicz swój PIT w Lublinie – rusza kampania informacyjna

07.03.201911:45

Wpływy z PIT to bardzo ważne źródło dochodów budżetu miasta. Rusza kampania informacyjna, która ma zachęcić mieszkańców do składania deklaracji podatkowych w Lublinie. Wszystkie osoby, które się na to zdecydują, będą mogły wziąć udział w loterii i wygrać nagrody po 1 maja.

Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w Lublinie. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z urzędów skarbowych.

– To bardzo ważne, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego infrastruktury korzystamy na co dzień. Mieszkańcy rozliczając swój PIT mogą wprost przyczynić się do rozwoju naszego miasta. Dzięki temu na remonty szkół, przedszkoli, żłobków, dróg czy ścieżek rowerowych, może trafić każdego roku więcej środków. – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. – Jeśli mieszkasz i pracujesz w Lublinie, a PIT rozliczasz poza Lublinem, to Twój podatek dochodowy do Ciebie nie wróci. Zostanie wykorzystany na inwestycje, szkoły, przedszkola czy drogi tam, gdzie go wysyłasz. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez miasto usługi, które służą całej społeczności.

Z każdego 1 000 zł zapłaconego przez mieszkańca podatku dochodowego 483,30 zł trafia z powrotem do budżetu Miasta Lublin.

Żeby rozliczyć PIT w Lublinie należy złożyć deklarację podatkową PIT za dany rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, (I Urząd Skarbowy w Lublinie lub III Urząd Skarbowy w Lublinie) właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazania w deklaracji podatkowej PIT (np. PIT36, PIT37) – Lublin jako miejsce zamieszkania.

pit

Dla osoby zarabiającej miesięcznie 4.000 zł brutto, odprowadzony do Urzędu Skarbowego podatek roczny wyniesie 3.444 zł, z tego do budżetu Miasta Lublin w postaci udziału w podatku dochodowym dla gminy wróci 1.311 zł oraz w postaci udziału dla powiatu wróci 353 zł. Łączny udział w podatku PIT dla miasta Lublin, w omawianym przypadku, wyniesie 1.664 zł.

W celu zachęcenia mieszkańców do rozliczenia podatku PIT w Lublinie, po 1 maja 2019 r. zostanie zorganizowana loteria z atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy podatnicy, którzy rozliczą swój PIT w Lublinie i przystąpią do loterii, będą mieli szansę na wygranie nagród. Będą to m.in. skutery, rowery, hulajnogi elektryczne, tablety, głośniki bluetooth, czytniki e-book oraz kamery samochodowe.

Loteria jest skierowana do wszystkich podatników, którzy rozliczą PIT za 2018 w Lublinie wskazując lubelski adres zamieszkania (rozliczają się w Lublinie od lat bądź zrobią to po raz pierwszy).

Po 1 maja 2019 roku trzeba zgłosić swój udział w loterii, wypełniając formularz na stronie internetowej lub wrzucając kupon do urny loteryjnej w jednym z 8. Biur Obsługi Mieszkańców (w Ratuszu, przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12, Jagiełły 10, Pocztowej 1, Żywnego 8). Szczegóły dotyczące loterii będą sukcesywnie podawane na stronie internetowej: www.lublin.eu/pit

W ramach prowadzonej kampanii informacyjnej w 35 lokalizacjach Lublina pojawią się billboardy informujące o możliwości rozliczenia zeznania podatkowego w mieście. Będą prezentowane w przestrzeni miejskiej do końca marca m. in. przy Al. Tysiąclecia i Al. Racławickich, 4 zlokalizowane zostaną przy Al. Solidarności, 5 wzdłuż Al. Kraśnickiej, 2 przy al. Unii Lubelskiej, ul. Wojtasa oraz ul. Wolskiej, a pojedyncze m. in. przy ul. Bohaterów Monte Cassino, ul. Warszawskiej, ul. Granicznej, ul. Radziwiłowskiej, ul. Zemborzyckiej czy ul. Turystycznej, ul. Mełgiewskiej, ul. Nałęczowskiej oraz ul. Kunickiego, ul. Turystycznej i ul. Unickiej czy Trasie Zielonej.