Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Świętujemy Lublin

11.12.201707:48

Prezentujemy program wydarzeń atrakcji świąteczno-noworocznych. Szósty i ostatni sezon obchodów Wielkiego Jubileuszu - „Świętujemy Lublin” to czas rodziny, wspólnych spotkań, adwentu i kolędowania, to radość Świętego Mikołaja wraz z jego orszakami i paradami, które w tym czasie wychodzą na ulice miasta. Wyjątkowość tego czasu podkreśli niezwykła iluminacja oraz Festiwal Bożego Narodzenia. Rok Jubileuszu zakończy Sylwester Miejski.

 - Wielki Jubileusz 700-lecia Miasta Lublin dobiega końca. Przeżywając wspólnie ten niezwykły rok z życia miasta, pokazaliśmy jak bardzo jesteśmy dumni z jego historii i osiągnięć, przypomnieliśmy znamienitych lublinian, przełomowe wydarzenia, idee i dzieła. Wielki Jubileusz pomógł nam w zbudowaniu wspólnoty i tożsamości Lublina w wymiarze kulturowym, historycznym i społecznym. Narodziła się miłość do miasta, która inspiruje nas wszystkich na co dzień. Sięgając w głąb naszej bogatej historii i tradycji, z dumą spoglądając na nasze współczesne sukcesy, udowodniliśmy, że mamy wiele powodów do świętowania Wielkiego Jubileuszu – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Program Sezonu „Świętujemy Lublin” obfitować będzie w wydarzenia wprowadzające nas w magiczną atmosferę świąt. Jednym z głównych wydarzeń sezonu będzie Festiwal Bożego Narodzenia nawiązujący do tradycji świątecznej szopki. W okresie Festiwalu szopka będzie miejscem tętniącym muzyką wspólnego kolędowania.

Uroczyste otwarcie Festiwalu nastąpiło 6 grudnia wraz z inauguracją iluminacji świątecznej. Sponsorem i luminacji na deptaku oraz sań i renifera przed ratuszem jest firma Perła Browary Lubelskie, która ponosi wszystkie niezbędne koszty z tym związane. Plac Litewski zdobi także choinka, której sponsorem są Tarasy Zamkowe. Sponsorem iluminacji na Starym Mieście i Placu Litewskim jest Budimex.

W sobotę, 16 grudnia w szopce, która w roku Wielkiego Jubileuszu powróciła na plac Łokietka, rozpocznie się świąteczne kolędowanie oraz szereg innych atrakcji skierowanych do mieszkańców oraz gości naszego miasta. W terminie 15 - 23 grudnia na lubelskim deptaku odbędzie się także Jarmark Bożonarodzeniowy.

Szczególnym wydarzeniem będzie jak co roku wspólna Wigilia Starego Miasta (17 grudnia), którą rozpocznie Msza Święta w Kościele oo. Dominikanów o godz. 16:00, a następnie uliczkami Starego Miasta, do szopki, przejdzie barwny korowód mieszkańców.

Festiwal Bożego Narodzenia wraz z iluminacją potrwa do 14 stycznia 2018 roku. Klimat tych magicznych dni zostanie wydobyty poprzez wyjątkową oprawę świąteczną. W przestrzeni Starego Miasta i placu Litewskiego zostanie umieszczonych kilkaset gwiazd świątecznych na latarniach oraz pomiędzy latarniami, a także kilkadziesiąt lampionów – komet umieszczonych na latarniach wokół zespołu fontann na placu Litewskim. Autorem projektu iluminacji jest Jarosław Koziara.

W sylwestrową noc zaprosimy lublinian na plac Teatralny, na doskonałe widowisko łączące muzykę i wizualizacje wyświetlane na fasadzie budynku Centrum Spotkania Kultur. Na scenie wystąpią jedni z największych ambasadorów muzycznych naszego miasta – Romuald Lipko wraz z artystami współtworzącymi Budkę Suflera na przestrzeni 40 lat istnienia na estradzie, m. in.  z Izabelą Trojanowską, Felicjanem Andrzejczakiem, Grzegorzem Wilkiem. Gwiazdy estrady przypomną największe hity Budki Suflera, na których wychowały się pokolenia Polaków. Do współczesności powrócimy dzięki dwóm scenicznym żywiołom: zespołowi Better, wykonującemu standardy muzyki rozrywkowej oraz wokaliście Yankee, współtwórcy zespołu Chonabibe, który autorskie piosenki wykonał premierowo w 2017 roku, otwierając największy festiwal tego typu w Europie – 23. edycję Przystanku Woodstock. Wydarzeniu będzie towarzyszyć wspólne śpiewanie karaoke najbardziej znanych hitów Budki. Widowisko dopełni niezwykły spektakl wizualizacji świetlnych, laserów i ton confetti.

W załączeniu szczegółowy program wydarzeń.

Pliki do pobrania

Wydarzenia sezonu Świętujemy Lublin - Lublin 700.pdf
Wydarzenia sezonu Świętujemy Lublin - program szóstego sezonu Lublin700

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik liczbowo)