W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trwa rejestracja na warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”

Trwa rejestracja na warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”
16.02.202108:49

Trwa rejestracja na ósmą edycję ogólnopolskich bezpłatnych warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży „Koduj z Gigantami”, organizowanych przez szkołę Giganci Programowania. Dla uczestników z całego kraju przygotowano kilka tysięcy miejsc na zajęcia online. Patronem Honorowym wydarzenia jest Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin, włodarze innych miast, w których będą odbywały się warsztaty oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Program zajęć dostosowany jest do danej grupy wiekowej i obejmuje stworzenie własnej gry komputerowej i aplikacji mobilnej, a także zapoznanie się z podstawami jednego z języków programowania. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku: 7+, 10+, 13+.

„Koduj z Gigantami” to także konkurs programowania dla uczestników zajęć, którego tematem przewodnim jest „Monsteriada”. Młodzi miłośnicy gier i programowania, mają za zadanie stworzenie swojego własnego projektu w programie Scratch. W konkursie przewidziano szereg atrakcyjnych nagród dla ucznia, który wykona najlepszy projekt, nauczyciela odpowiedzialnego za konkurs oraz szkoły, która zgłasza projekt.

Organizatorem warsztatów „Koduj z Gigantami” jest szkoła „Giganci Programowania”, która ucząc programowania, rozwija w dzieciach i młodzieży logiczne myślenie, umiejętność rozwiązywania problemów i pobudza kreatywność. Od 6 lat prowadzi kursy i warsztaty w całej Polsce.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie dostępne na stronie: www.kodujzgigantami.pl