Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF X edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin

04.05.201709:11

Firmy, naukowcy i wynalazcy, którzy chcą dołączyć do elitarnego grona wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Lublin Nagrodą Gospodarczą mają czas do 21 sierpnia 2017 r. na złożenie aplikacji w ramach jednej z czterech kategorii. Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy podczas dorocznej Gali Przedsiębiorczości.

Zachęcamy także przedsiębiorców, instytucje otoczenia biznesu, przedstawicieli środowiska naukowego do włączenia się w promowanie oraz przesyłania rekomendacji, czyli swoich kandydatur zasłużonych firm, które powinny ich zdaniem zgłosić się do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Rekomendacji można dokonać poprzez wypełnienie formularza znajdującego się na stronie do 30 maja 2017 r. Rekomendacja nie jest jednoznaczna z przyjęciem zgłoszenia do wybranej kategorii Konkursu o Nagrodę Gospodarczą, ma natomiast zachęcić firmy do dokonania zgłoszenia do Konkursu.

Niezmiennie zależy nam na promowaniu najlepszych przedsiębiorców, instytucji i organizacji wnoszących istotny wkład w unowocześnianie i rozwój gospodarczy miasta oraz budujących pozytywny wizerunek Lublina w kraju i zagranicą. Przed nami jubileuszowa edycja Konkursu, który przez lata ewoluował. Coraz bardziej znaczące staje się sprzyjanie transferowi nowych technologii do przemysłu, promocja zrównoważonego rozwoju oraz strategie biznesu uwzględniającej społeczne, etyczne i ekologiczne aspekty w działalności gospodarczej. Zachęcam do zgłaszania swoich kandydatur, a także rekomendowania najlepszych firm, które zasłużyły na to wyróżnienie - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Bez zmian pozostają kategorie konkursowe: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Lokomotywy Gospodarcze Miasta oraz Małe Firmy. Kandydaci do Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin w poszczególnych kategoriach powinni wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta oraz spełniać przynajmniej jeden z następujących warunków:

w kategorii „Innowacyjność”:

  • zrealizowali w okresie ostatnich 3 lat badania lub rozwiązania o wysokim poziomie innowacyjności,
  • uzyskują znaczące efekty ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji;

w kategorii „Obecność Na Rynku Globalnym”:

  • osiągają sukces jako eksporterzy z wysokim udziałem i dynamiką eksportu w sprzedaży ogółem,
  • wyróżniają się ze względu na prowadzone prace badawcze lub wdrożeniowe;

w kategorii „Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta”:

  • pozytywnie oddziałują na rynek pracy miasta Lublin,
  • zrealizowały znaczące projekty inwestycyjne,
  • posiadają rozpoznawalną markę;

w kategorii „Młode Firmy”:

  • wykazują dynamiczny wzrost sprzedaży od początku istnienia przedsiębiorstwa,
  • posiadają potencjał do dalszego rozwoju,
  • wykazują dynamiczny wzrost zatrudnienia.

Zgłoszenie do Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Miasta Lublin można dokonać poprzez wypełnienie formularza wybranej kategorii znajdującego się na stronie do 21 sierpnia 2017 r.

Nagroda Gospodarcza Prezydenta Miasta Lublin ma charakter honorowy i prestiżowy. Jest potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstwa oraz jego pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Laureaci nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Pliki do pobrania

Rekomendacje.png
Plakat zachęcający do składania rekomendacji w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta wraz z niezbędnymi informacjami