W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zmiany w obostrzeniach epidemicznych od 19 kwietnia

Zmiany w obostrzeniach epidemicznych od 19 kwietnia
15.04.202112:37

Rząd zdecydował o wznowieniu działalności przez przedszkola i żłobki. Dzieci mogą wrócić do tych placówek od 19 kwietnia, możliwy będzie też ich udział w zajęciach sportowych prowadzonych przez odpowiedni polski związek sportowy. Zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli mogą wrócić do uprawiania sportu w obiektach sportowych na świeżym powietrzu (przy zachowaniu limitu do 25 osób).

W związku z utrzymującą się trudną sytuacją epidemiczną utrzymane zostają do 25 kwietnia pozostałe obowiązujące aktualnie obostrzenia.

Pozostają zamknięte wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 mkw oraz centra i galerie handlowe, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych obowiązują limity osób:  

  • 1 osoba na 15 m2 – w sklepach do 100 m2,
  • 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2.

W miejscach kultu religijnego obowiązuje limit osób w ilości 1 osoba na 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.

Pozostają zamknięte salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego uczą się zdalnie.

Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki.

Do 3 maja włącznie zamknięte będą wszystkie obiekty noclegowe. Wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach niektórych podróży służbowych – np. medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy.