W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Znamy lubelskich Przewodników Inspiracji!

27.06.201811:00

Rusza nowatorski program oprowadzania po Lublinie. Miasto zaprasza na spacery z udziałem 23. laureatów Programu Przewodnik Inspiracji, którzy zostali wytypowani w drodze kilkuetapowego konkursu. Przewodników posiadających ponadprzeciętną wiedzę o Lublinie oraz nieszablonowe oferty zwiedzania miasta można od dzisiaj poznać za pośrednictwem dedykowanego portalu www.przewodnik.lublin.eu.

Program Przewodnik Inspiracji jest innowacyjnym projektem, którego głównym celem jest wzmocnienie wizerunku Lublina jako miasta niepowtarzalnego, pełnego inspiracji i cechującego się osobliwym klimatem. W drodze trzech etapów selekcji wybrano osoby, które poprzez przedstawienie własnej oferty turystycznej przekonały Komisję Programową do tego, że to właśnie oni powinni zyskać prestiżowy tytuł Przewodnika Inspiracji.

- Dzięki naborowi do programu po raz kolejny przekonaliśmy się o tym, że Lublin tworzą niezwykli ludzie - pełni pasji, zaangażowania oraz poszukujący w historii i dziedzictwie Lublina opowieści, którymi warto się dzielić. Jest to bardzo ważne zarówno w kontekście budowania dumy lokalnej, ale również umacniania atrakcyjnego wizerunku naszego miasta pośród turystów. Zachęcam do udziału w spacerach z Przewodnikami Inspiracji i poznania Lublina przedstawionego w nieco inny, niezwykle ciekawy i inspirujący sposób. Tej przygody nie zastąpi Państwu żadna książka, album czy folder turystyczny o Lublinie. - zachęca Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Osoby wyróżnione specjalnym tytułem gwarantują profesjonalizm w przybliżaniu historii i dziedzictwa miasta, ale też zachęcają do odkrywania Lublina na nowo w oparciu o unikatowe oferty. Koncepcja Programu „Przewodnik Inspiracji” wynika z założeń przyjętych w Strategii Rozwoju Turystyki Miasta Lublin do 2025 roku oraz Strategii Marki Lublin.

- Program Przewodnik Inspiracji jest projektem, który z jednej strony ma promować bogatą ofertę przewodnicką w Lublinie, a z drugiej strony zachęcić turystów do pogłębionego odkrywania historii miasta i odkrywania nowych miejsc w Lublinie. Chcemy zachęcić turystów, by poza odwiedzeniem największych atrakcji turystycznych mieli okazję usłyszeć opowieści i anegdoty o miejscach, ludziach i wydarzeniach, które miały wpływ na dzisiejszy kształt i charakter Lublina. - mówi Iwona Haponiuk, z-ca dyrektora Wydziału Sportu i Turystyki.

Planowana jest realizacja niestandardowej kampanii internetowej Programu. Działania promocyjne mają na celu zainteresować potencjalnych turystów ideą „Przewodnika Inspiracji” oraz zachęcić do skorzystania z oferty spacerów. Komunikacja odbędzie się zarówno za pośrednictwem portali społecznościowych, ale również za pośrednictwem influencerów podróżniczych tj. przy współpracy z najpopularniejszymi blogami o podróżach w Polsce. Kampania realizowana będzie od połowy lipca do końca września i ma trafić do blisko 2 milionów odbiorców pochodzących z Polski Środkowo-Wschodniej.

Co zyskuje Uczestnik Programu Przewodnik Inspiracji?

  1. Uczestnik wraz z przystąpieniem do Programu zyskuje prestiżowy tytuł - Przewodnika Inspiracji , nadany mu w imieniu Miasta Lublin.
  2. Prezentacja sylwetki Przewodnika Inspiracji wraz z opisem jego Oferty Turystycznej umieszczona zostanie na dedykowanym portalu www.przewodnik.lublin.eu zarządzanym i promowanym przez Urząd Miasta Lublin.
  3. Uczestnicy Programu zostają włączeni do planu działań marketingowych mających na celu promocję oferty turystycznej Miasta Lublin.
  4. Uczestnicy Programu zostają wyposażeni w wyróżniające go atrybuty takie jak identyfikator, parasol etc.
  5. Z myślą o uczestnikach Programu Przewodnik Inspiracji realizowanych będzie szereg spotkań, szkoleń i inicjatyw mających na celu rozwój Programu.

Co zyskują mieszkańcy i turyści dzięki Programowi Przewodnik Inspiracji?

  1. Możliwość zapoznania się z ofertą spacerów z przewodnikiem po Lublinie, wybrania interesującej oferty spośród przedstawionych propozycji i zamówienia usługi przed przyjazdem do miasta.
  2. Dostęp do bogatej i różnorodnej oferty spacerów z przewodnikiem po Lublinie.
  3. Zapewnienie profesjonalnej i godnej zaufania usługi Przewodnika Inspiracji.
  4. Szczegółowe informacje na temat Programu znajdują się na stronie www.przewodnik.lublin.eu.