W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Drzewo Dziecięcych Marzeń” – Koncert Galowy polskich i ukraińskich przedszkolaków

„Drzewo Dziecięcych Marzeń” – Koncert Galowy polskich i ukraińskich przedszkolaków
09.06.202312:19

"Drzewo Dziecięcych Marzeń" - galowy koncert polskich i ukraińskich przedszkolaków w Lublinie 2023 został przygotowany jako część Międzynarodowego Święta Dzieci. Organizatorami były lubelskie przedszkola publiczne, które współpracowały ze Stowarzyszeniem "Wspólne korzenie". Partnerem wydarzenia było Województwo Lubelskie. Lubelskie. Smakuj życie.

Pomysł na koncert narodził się z okazji wspólnego nauki, zabawy i codziennego bycia w przedszkolu dzieci z Polski i Ukrainy.

Dla nich wszystkich pierwsze dni w przedszkolu były nowym doświadczeniem. Teraz, towarzystwo dzieci i wspólne zabawy stały się naturalnym elementem życia przedszkolnego. Podobna współpraca została zaprezentowana podczas koncertu. Przedszkolaki, przygotowane przez swoich nauczycieli, zaprezentowały dorobek kulturowy swoich krajów w konwencji artystycznej opowieści o dziecięcych marzeniach, w tym pragnieniu bycia kochanym, życia w wolnym kraju, prawa do zabawy, przyjaciół i rodziny. Nasze dzieci w naturalny sobie sposób, poprzez ekspresję ruchową, taniec i śpiew, wyraziły dziecięcy entuzjazm bycia razem.

Uroczysty koncert odbył się 6 czerwca 2023 roku w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym w Lublinie, ul. Bohdana Dobrzańskiego 3, o godzinie 10.00.

Koncert był objęty Honorowymi Patronatami: Wojewody Lubelskiego Lecha Sprawki, Marszałka Wojewódzka Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Konsula Generalnego Ukrainy w Lublinie.